Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Сърдечна недостатъчност и ВМ-НВХ ? SOS
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
samocska2
Ученик
Ученик

Юзър от: 28 Мар 2014

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2014 01:35    Заглавие: Сърдечна недостатъчност и ВМ-НВХ ? SOS Отговорете с цитат

Имам два инфаркта и сърдечна недостатъчност(сърцето ми работи на 15%).Висок сам 178 и тежа 135 килограма,44 години.Физическа активност 0.Разните диети ми дават само временни резултати.Мога ли да мина на BМ-HBХ (с цел отслабване) и дали ще ми се отрази на сърцето? Очаквам всяко мнение по въпроса и моля Милко за неговото.Живи и здрави.[/i]

Последната промяна е направена от samocska2 на Съб Мар 29, 2014 22:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2014 09:53    Заглавие: Отговорете с цитат

Със сигурност трябва да минеш на ниско въглехидратно ядене. Жвотинските назнини, тежки меса ги забрави поне докато не си стабилизираш състоянието. Имам доста отговори из форума за отслабване, прегледай ги.
Най-важното в момента е да си оправиш храненето, а имено: го разреждаш и намаляваш. Тва по 5-6 пъти на ден също го забравяш. По 2 пъти на ден максимум. 1-2 пъти в седмицата 24 часова пауза в храненето, като смяташ и съня. За физическата активност леки разходки. Спираш всякаква сол. Ако досега си пил коензим го продължаваш но вдигаш дозата до 500-600мг. Вземи си и една опаковка Serrapeptase. Това е протеолитичен ензим и преди лягане взимаш по 3 касули. Ма почни по една и вдигай. Пие се на гладно. Да стигнеш до 120 000 IU. Коензима Q10 е скъпичък затова се ориентирай да си го купуваш от вънка.
Върнете се в началото
samocska2
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2014 21:47    Заглавие: Отговорете с цитат

vasko3dvideo благодаря за отговора ще го приложа веднага.Haли ce ceщаш чe пия една шепа хапчета(за сърце,ревматоиден артрит,подагра,имам и песмейкър,дефибрилатор,май сам го закъсал) та имам една молба,ако имаш време да ми напишеш едно примерно меню.Не точно меню по скоро това да това не накратко.Живи и здрави.
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Съб Мар 29, 2014 23:19    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, ще ти напиша нещо по-подробно. Само едно важно уточнение и препоръка. Каквото и да правиш го прави много внимателно и постепено. Ослушвай се и си наблюдавай как ти реагира тялото. При всяка неблагоприятна реакция спираш, правиш пауза, променяш нещо. Опитваш се да разбереш какво го е причинили. Ако има застой при ослабването, сърцебиене, главоболие, студена пот и треперене, разтройство, повръщане, виене на свят, задух, често уриниране или силна жажда. Знаеш за характерните болки. Изтръпвания, стягания. Птосто спираш за малко и мислиш какво го е причинило. Много внимателно и постепенно работиш.
Напиши какви лекарства пиеш.
Върнете се в началото
samocska2
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Нед Мар 30, 2014 00:23    Заглавие: Отговорете с цитат

vasko3dvideo , благодаря ти за отделеното време.carvedilol 12,5mg 1-0-1,lisinopril 5mg 1-0-0,digoxin 0,125mg 1-0-0,citalopram 20mg 1-0-0,folic acid 1000mg 0-0-1,warfarin 5mg 0-0-1 ponedelnik i chetvartak po 7,5mg,furosemide 40mg 0-0-1,potassium 10meq 0-0-1,allopurinol 100mg 1-0-1,aspirin 81mg 0-0-1,simvastatin 20mg 0-0-1(s nego hol mi e 5.5 kato go sprq mi stava7.5),tramadol 50mg 2-2-0,diclofenac 75mg 0-0-1,colchicine 0.6mg 1-0-0(ne mi pomaga mislq da go spiram,kakto i sledva6toto),gabapentin 100mg 1-0-1..........................................................izvinqvai za latinicata ama mi e mnogo trudno na kirilica trqbva da go prevejdam na drugo mqsto i posle da go kopiram i postavqm tuk..........dobavki vzimam no neznam koi ot tqh mi trqbvat i koi ne : centrum,fish oil EPA 820mg DHA 548mg,flaxseed oil omega3 525mg,vit c 1000mg,Q 10 50mg,milk thistle 500mg,horse chestnut 300mg,multi enzyme formula,cider vinegar 1200mg,cinnamon 500mg,zeolite 3600mg,dano ne te uplashih(kato 4eli sam go zakasal).Живи и здрави.
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Мар 31, 2014 15:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Дааа, хубава колекция си имаш. Характерна за здравеопазването. Една част са за лечение, друга част са замазване на нежеланите лекарствени реакции. Има и такива, "за всеки случай". Има и такива, които на докторката в момента и са се сторили добра идея.
Значи, подготви се психически за спирането на всички лекарства. Но това ще е много внимателно контролиран процес. Много бвано и вниматело. Паралелно с отслабването и промяната в здравословното състояние.
На 1-во време какво може да промениш:
Циталопрама е антидепресант. Нормално е да си депресиран но може спокойно да го спреш. Още повече, че депресията е страничен ефект от някои хапчета. Ако не можеш - не го комбинирай с Трамадол, който е за болките в сърдечната област. Може да предизвика припадъци. Все пак болката ти казва кога нещо не е наред за да вземеш някакви мерки. Трамадола го пий само когато много те боли. Но като ти гледам дозировката май си с постоянни болки. Поне спри антидепресанта.
Значи в момента пиеш една огормна камара лекарства, които може да спреш само ако си оправиш електролитния баланс и си нормализираш ПХ-то. Фуроземида, лизиноприла, фуресемида, калий са диуретици. Алупиринола и колхицина са за подаграта, заедно с Габапептина който е за диабетна невропатия. Фарфарина заедно с аспирина са за разреждане на кръвта и предотвратяване образуването на тромнби. Малко теория. Когато се прекалява с киселообразуващи храни ПХ-то намалява, кръвта става кисела. За да нормализира киселиност тялото използва алкални минерали от костите и органите си. Освен килограмите, исмукването на калция от костите може да ти е докарало артрита. Повишава се холестерола за да може клетките за се защитават. Стените на артериите се покриват с плака за да може да издържат на киселата кръв. Съответно диаметъра на артериите намалява. За да компенсира кръвното се вдига за да може да закара и до най-отдалечените точки. Като прибавиш бъбречна и чернодробна недостатъчност (от многото хапчета), затлъстяване, слабо периферно кръвоснабдяване и многото диутетици, ето ти и подагра. Плаката и кръвното са реакция на организма за овладяване на проблема от ниското ПХ-а. Но обикновено се борят симптомите, а не причината. Така допълнително си съсипваме здравет. Повече пречим отколкото помагаме.
Така, ето какво ще направиш. Вземи си тест лентички за мерене на ПХ.
Примерно тези: http://www.balevbiomarket.com/catalogsearch/result/?q=%D1%82%D0%B5%D1%81%D1%82+%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8
Или някакви други. Следи си сутрин след ставане и през 3-6 часа зависи. В началото по-често докато се ориентираш. Най-бързо се нормализира пх-то със сода за хляб. 1-во с кафена лъжичка разтворена във вода. Ако я понасяш добре и не ти причинява проблеми, минаваш на чаена. Но не прекалявай. Прекалено алкализиране също е врено. Гледай да си с пх 7.
За плаките, фиброзни тъкани и тромби си вземи това:
http://fitness1.bg/biovea-serrapeptase-40000-iu/

Севастатина ако искаш може да го замениш с Policosanol, http://fitness1.bg/search?q=Policosanol , но може и да пропуснеш. Ама севастатина е едно от хапчетата за спиране.

Спираш абсолютно всякакъв прием на натриев хлорид. Бяла рафинирана сол. И всякакви солени, консервирани меса, пушени, филета, салами, кремвриши и тем подобни. Туршии, солена риба, солени кашкавали, сирена. Газирани напитки: В колата има много сол, маскирана с много захар. Всичко което ти е солено или след нахранване те гори за вода, го спираш. Това, че не мога без сол или не ми е вкусно без сол е супер тъпо извинение. Вкусът е субектовен и организмът се настройва. Компенсирай с повечко подправки. Люто, кимион, черен пипер, къри, масали...всякакви. Когато манджата ти е доста люта, това че не е солена е най-малкия ти проблем. Водата е много важна, но не ти знам състоянието на бъбреците. Със сигурност не трябва да пиеш големи количества студена вода наведнъж. Това си е шок за организмът и може да ти прилопа сърцето. Научи се да пиеш топла-гореща вода на малки глътки. За количеството се ориентирай по урината. Ако ти е малко, мътна или с меприятна миризма пий вода. Но топла. Проблем е когато пиеш вода но не я изпикаваш. Значи задържаш течности и електролитния ти баланс не е в ред. Измери си ПХ-то и глътни малко сода, ако е под 7. Содата винаги я разтваряй във вода. Когато започнеш да уринираш нормално, ще поспаднат отоците, ще се нормализира кръвното. И ще изхвърлиш диуретиците и бета блокерите. Когато си нормализираш теглото ще изхвърлиш и останалите хапчета.

За артрита се надявам, когато смъкнеш 30-40 кила да се оправи. За момента можеш да спреш диклофенак-а и да го замениш с босфелия или някоя комплексна формула за стави. http://fitness1.bg/search?q=Boswellia,
Серапептазата също ще помогне като противовъзпалително и болкоуспокояващо. По някое време може да направиш един 3 месечен курс със хондропротектор. http://fitness1.bg/cat/27/ . Яж повече целина.

С този Дигоксин трябва много да внимаваш. Тва е някакво предсмъртно хапче. Дозата ти е потдържаща, но с комбинацията калий, натрий, диуретици може да докара сериозни проблеми. Има доста странични ефекти и дозирането му е доста сложно. Нормализира венозен застой и намален дебит. При предсмртно мъждене и трептене намалява съкращенията на сърцето и забавя сърдечната честота. Помага при надкамерна тахикардия, но при камерна е опасен. За това хапче не мога да ти дам никакви съвет. Но много хапчета имаш. Твоя доктор добавял, добавял , ма забравял да махне старите. Много странични ефекти, лошо взаимодействие помежду им. Манджа с грозде. Ако му имаш листовката, прочети я внимателно.
Утре ще пусна и за храненето и за други неща...
Върнете се в началото
samocska2
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Вто Апр 01, 2014 05:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Натискайки това бутонче ще може да пишете на кирилица,
дори да нямате такава на компютъра си. Благодарение на ©KREDOR.......Oba4e nqmam nikakvo buton4e ili az ne go vijdam...Mnogo sam ti Blagodaren za preporakite,po4vam gi vednaga.Pora4ah kvoto si izredil i kato pristigne gi zapo4vam.6te pitam o6te vedna6 za dozata na Q10.PH sutrin mi e 5,zapo4vam sodata.Spiram gabapentin i colchicine(tqh mi gi predpisaha skoro no ne mi pomagat.....imam strahotni bolki v palcite i vazglavni4kite na krakata,nai silni sa na razsamvane napravo e netarpimo,pomaga samo tramadol ili stavane ot legloto togava se tarpqt gore dolu no pak az ne moga da spq no6tem i zaspivam na razsamvane i se se6ta6....).Spiram i citaloprama.Tiq dobavki deto gi vzimam dosega vaob6te trqbvat li mi.Hondroprotektor kakav prepora4va6(vzeh si semena ot celina) a moje li da gi reduvam 3 meseca tova posle drugo.Da te informiram li za sastoqnieto mi ili ne(kvoto kaje6).Pi6i vsi4ko koeto se seti6,ako ima6 vreme i jelanie razbira se,za men e ot golqmo zna4enie(ne6to kato posleden 6ans).
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Вто Апр 01, 2014 15:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Бутончето е точно пред цитирания надпис. Синьо квадратче и пише EN. Цъкай го докато се появи оранжево квадратче и пише BG.

За дозата на коензима: И 600мг. да пиеш на ден няма да ти навреди. 1-во си изпий наличните количества. Като вдигаш с по 50мг на ден. Виж как се чувстваш. Стигни до 400мг. Като си изпиеш наличния си вземи примерно този: http://fitness1.bg/gnc-coq-10-400-mg-30-caps/ най е на сметка и пий по 1 на ден. Ориентирай се за онлайн покупки от чужбина. Доста по-евтинко е.
Примерно аз взимах този: http://stores.ebay.co.uk/nathansnutritionals/CoQ-10-600mg-/_i.html?_fsub=3115080016&_sid=1100354146&_trksid=p4634.c0.m322 _600мг. е и по едно на ден е ок. Но от всякъде става, стига да е много и ефтино. Важно е да го пиеш заедно с мастни киселини защото е мастно растворим. Имаш ленено и рибено масло. Пий коензима заедно с 3-6гр. масло.

Аз трамадола мислех, че ти е за сърдечни болки, а то явно е било за подаграта. Пробвай с диклак гел, но 5%. Мажеш обилно болезнените места и разтриваш докато попие. След ставане, преди лягане и през деня. В състава си е пак диклофенак. Кисни си краката в топла вода със сода или лимонтузу. Направи си отвара от дафиноф лист. Супер е гочива и гадна ама пробвай. За прочистване на ставите от соли е. Взимаш едно пакетче дафиноф лист. 5гр. Вариш го в 300мл. вода 15-на мин. После го пий през целия ден. Но не на веднъж, а по глъка. Количеството да се разпредели да стигне за деня. Това го правиш 3 дена. След седмица повтаряш. През тези 3 деня не яж месо, карантия, мляко. Пий повечко топла вода. Ако парите не са проблем си вземи и това кремче: http://fitness1.bg/natrol-msm-glucosamine-creme/ Мажи болните места докато крема попие.

Добавките с които разполагаш са за препочитане пред лекарствата които пиеш. Витамин ц-то малко му се чудя, защото е доста киселино. Лекарствата по принцип, които пиеш много ти повишават киселиноста. Канелата ако нямаш диебет не ти е нужна. Магарешкия бодил подпомага черния дроб. Дивия кестен ти подобрява кръвообращението към краката. Ябълковия оцет би трябвало да ти помага в изхвърлянето на пикочната киселина. Омегите си ги пий. Зеолита ако ти се занимава с него пий, ако не недей. Преполагам знаеш, че той не се пие, а само водата в която е киснал.

За профилактика на ставите аз съм пил този: http://fitness1.bg/natrol-hyaluronic-acid-msm-glucosamine/ но нещо слаба ракия.
Този е доста по-добър и комплексен: http://fitness1.bg/natural-factors-osteomove-extra-strength/

Целината я яж цяла. Корен стебла, листа. На салати. Рендосана...както ти харесва.

Пак не стигна време за храните. Утре...
Върнете се в началото
samocska2
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пет Апр 04, 2014 18:27    Заглавие: Отговорете с цитат

vasko3dvideo много сам ти задължен за всичко което написа , започнал сам да го спазвам , очаквам с голямо нетърпение продължeние (когато имаш време и желание разбира се).
samocska2
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Нед Апр 06, 2014 21:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Примерно меню при сърдечна недостатъчност .......... Закуска : горски плодове,кисело мляко,лъжицa чия,лъжичка пчелен прашец,10 орехови ядки,10 бадема ,5 кайсиеви ядки (vit B 17 ) - общо количество около 400 грama или милилитрa.......... Обяд : омлет - лъжичка кокосово масло,лъжичка краве масло,2 яица,2 белтъка и чаена чаша нарязани зеленчуци по избор.......... Вечеря : пържола (или с големината на пържола риба или черен дроб или сирене или кашкавал) и половин чиния салата,задължително лъжица зехтин,половин лимон-сока,2 скилидки чесън,половин авокадо,стрък целина + редуване на разни зелении....................четвъртък само вода ( мразя четвъртък ) .......................събота манджите на баба ( много обичам съботите ) 2000-2500-3000 калории за деня ???не знам с точност?????????? + разни добавки през деня нужни за сърдечната недостатъчност ( който знае какви нека сподели - Търся някой по - компетентен от мен ) ..........П.П.Това меню е моя измислица и не е доказано че помага при сърдечна недостатачност.Моля които е компетентен по въпроса да го одобри или отрече или промени,за да не навреди на някой.Не го ползваите преди да бъде одобрено.
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2014 16:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще се опитам скоро да ти напиша подробно за храненето. Просто сега във офиса е лудница и не мога да намеря време.

Само да ти кажа със сигурност махаш ядките, млечните, маслото. Закуската я пропускаш. Може чай с джинджифил и чаена лъжица мед. Но истински мед, не разни рафинирани глюкози. Плодове също ги ограничи много. Първоначално ограничавай мазнините. Обяд салати. Вечер готвени зеленчуци на фурна с малко пилешко или пуешко с малко мазнина и много подправки.
Абсолютно ти е противопоказано: Карантия, дреболии, много тлъсто месо, бира , риба и морски дарове. Поне докато си оправиш бъбреците и подаграта. Пий поне 2Л топла вода за деня. Намалявай диуретиците с тенденция да ги спреш скоро.
Яж не повече от 2 пъти на ден. Четвъртъка е супер. Манджите на баба - божа работа. 2000 ккал. са ти много. Не повече от 1500. Ако много ти пригладнее пий топла-гореща вода или хапни някакъв зеленчук. Това с глада е до психическа настройка. Няма да умреш от глад.
Върнете се в началото
samocska2
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пон Апр 07, 2014 23:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Знаех си че не сам в час,затова и помолих за компетентно мнение.Веднага си взимам поука и менюто за съpдечна недостатачност,по точно е да се каже менюто за моето съcтояние се променя на горепосоченото от vasko3dvideo , благодаря ти човек за времето което ми отделяш.Предполагам че ми трябват и добавки,по нагоре са изброени повечето обаче поради невежество се нуждая от още малко пояснение за да не разпитвам пак друг път ( примерно от сорта Q10 600 мг , ако можe само да се спомене за колко време , примерно за цял живот или докато възвърна нормално тегло и дозата да се корегира или само при нужда , ако може за всяка една добавка , маи прекалих , ще трябва да почерпя ).Просто имам нужда да си го обясня сам на себе си , дето се казва да си начертая план или по точно , добре де хвана ме , само не ми се смеите , искам да си напиша един лист с меню и да го закача на хладилника и един лист на чекмеджето с лекарствата и добавките и там ясно да си напиша кое лекарство се заменя с каква добавка колко мг и колко време ще я взимам за цял живот или след време - даи боже ще баде коригирана дозата , като се има в предвид че не винаги сам бил дебелак , до двадесет и няколко годишен спортувах и бях 74 килограма ( носталгия ) после се ожених , после се запознах с чичко паричко и се почна много пиене , много ядене , много килограми и много болести та така до скоро , чичко паричко ми се разсарди и вече не ми звъни и като се има на предвид че не мога да работя в момента ( маи маи депресия )имам кофти предсантиман и незнам точно кои сам и какво правя , обаче на това трябва да се сложи краи защото чакам внуци а и мисля докато не оженя правнуците никаде да неходя,не искам да се запознавам с оная с косачката,тя не ми е приятна , от толко много лекарства и добавки свят ми се е извил ( нуждая се от нова подредба на живота ми ) и катo отворя огромното чекмедже ( с билките )изгубвам ума и дума и гледам като боядисано врабче. Thinking
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Чет Апр 17, 2014 15:38    Заглавие: Отговорете с цитат

Добавките са въпрос на личен избор и финансова възможност.
С възраста на човек започват да му се скапват всички системи. Всичко му е по-малко, освен килограмите и болежките. Хормоните, имунната с-ма, зрение, ензими, пробиотици, физическата активност, умора, разумът почва а сдава багажа. Добавките компенсират тази липса и подобряват здравето. При младите хора няма видим ефект от взимането на добавки, но при възрастните ефекта е осезателен. Ако искаш пий, ако не искаш недей. Важното е да ядеш пълноценна храна. Да ядеш по-рядко и по-малко, за да има време организмът да ремонтира клетките. Потребностите на възрастния от храна са много малки. 1-2 шепи на ден стигат. Визирам 70г-80г и нагоре. Леки упражнения и разходки и така... Ако има някакви здравословни проблеми - добавките са за предпочитане пред хапчетата. Могат да се пият профилактично или за конкретен проблем. Така, че важното е как се чувстваш. Ако си ок, няма нужда от добавки.

Гледай тези филмчета. Има ги в колибка-та..

http://kolibka.com/2.html

Food Matters
Food, Inc.
Fat, Sick and Nearly Dead (2010)
Cancer is Curable NOW
Hungry for Change
Eat, Fast and Live Longer

филм Внимание - ХРАНА !
https://www.youtube.com/watch?v=ZO6VoNQCxL4

Има доста по темата.

В основни линии идеята е да се спре да се консумира рафинирана, технологична, съвременна - бедна на хранителни вещества и богата на вредни - не усвоими от човека вещества. Яде се проста необработена храна. Такава каквато се е яла преди 100г. Всичко дето е пакетирано, цветно , лъскаво и ефтино не е за ядене. Верно е, че може да си хапваш от време на време. Няма проблеми, но не трябва да се изхранваш с такива храни.
Значи спираш да ядеш тези храни: Те са много вредни и ти скапват здравето. 3-те бели отрови и храните които ги съдържат. Бяло рафинирано брашно, Бяла рафинирана захар и бяла рафинирана сол. Освен това спираш да ядеш неща които съдържат транс-мазнини и глюкозо-фруктозен сироп и храните които ги съдържат. Значи, това е огромна част от съвремената храна и остава въпроса какво остава за ядене. Еми това което ся яли хората преди 100.
Почваш да четеш етикети и да избягваш храни които съдържат транс-мазнини, захар, сол, брашно, консерванти, е-та, подобрители, гмо, мом, натриев глутамат и неговите варианти. Оцветители, подобрители, киселинни регулатори, стабилизатори, емулгатори, овкусители, ароматизатори. Всичко което не си го чувал. И тези които си ги чувал в час по химия. Проблема е, че много често производителите не описват пълното съдържание, замаскирват вредните добавки, слагат различни имена и вариации. Има много скрита отрова в съвремената храна. Примерно колата има много сол, за да те гори за вода, замаскирана с много захар.
Ето ти примерен списък със добавките:
http://naturalenergy.bg/images/page/page_17_94.pdf

Няма ка да се избягват, но гледай да ги избягваш колкото можеш. Ако имаш село или начин да се снабдяваш от село или магазини с гарантиран чист произход на продуктите. Трудно е и е играчка, поне в началото докато се ориентираш.

Значи спираш: маргарин, масла (които съдържат маргарин), всичко което съдържа маргарин. Т.е. транс мазнини. Гледай по етикетите за хидрогенирани мазнини, хидрогенирано растително масло, частично хидрогенирани мазнини. Trans Fat. Както и за "без холестерол" и „с малко наситени мазнини”.
Ето примерна статия: http://lubomirivanov.com/3266/

Там мазни банички и закуски, вафли, солети, макдоналдс и всякакваква бърза храна, маргарини, евтини масла, рафинирано олио, понички, бисквити, торти, сладоледи, млечни деликатеси, сосове, бульони, шоколади, кексове, кроасани, пържени ядки... четеш етикетите.
За ядене остават студено пресовани растителни мазнини и кокосово масло. Безсолно и био гхи. Свинска мас. Но с наситените мазнини по-внимателно. За пържене по принцип е за избягване, но с кокосово масло или олио от гроздови семки може да се пърже. Иначе основно яж печана храна, пред пържене или варене. За салатите шарлан, конопено олио и други. Зехтина е ок стига италианските мафиоти да не са го омесили с няква гадост и да е екстра върджин. Но студено пресован шарлан е най - евтин и е ок.

Спираш рафинираните въглехидрати и глюкозо фруктозен сироп. Както и храните които ги съдържат. Нишестяни, брашняни, захар, сокове, газирано (всякакво), плодове, ориз, картофи, подсладени, макарони, спагети, теста, там баници, торти, бонбони, шоколади. Разбира се може от време на време да си хапваш. Но 1 път в седмицата мах. Може да си позволяваш някои зърнени храни, но да са пълнозърнести и рядко.
Малко инфо: http://lubomirivanov.com/3139/ Има доста инфо из нета както и във форума.
По принцип плодовете докарват повече вреди отколкото ползи. Няма кой знае колко витамини, а има много захар. Метаболизират се различно от останалата храна. А фруктозата е като алкохол, само че без опиянението. Товари се дробът и затлъстява. Хапвай плодове отделно от останалата храна и самостоятелно. Но аз лично предпочитам да изям една паста, пица или сладолед вместо ябълка. А уж наторалните сокове са само захар, така че ги избягвай.

Зеленчици всякакви. Те ще са ти основната храна. Предимно зеленолистни и печени на фурна. Гледай храната да ти е топло-гореща докато я ядеш. Избягвай воднисти зеленчуци, като домати, тиквички и краставици. Нишестяните и високо въглехидратни също ги избягвай - царевицат, ориз, картофи, стар фасул и други такива. Ако може да си осигуриш прясно истискани зеленчукови сокове, ще е добре.

За месото: малко. леко без много мазнини. Предимно пилешко и пуешко. Риба- като си оправиш бъбреците и черния дроб.
Докато не спаднеш под 100кл. стриктно спазваш тези ограничения.
Храната не повече от 2 пъти на ден. ( 1 път е по-добре). На обяд и към 5-6. Ако ти пригладнее някакъв зеленчук. Давай време на организма да смели храната, да я оползотвори и да ремонтира болните клетки. Затова дневното гладуване е полезно за теб. Вода топла-гореща. За солта казахме. Сипраш всичко солено. Там туршии, консерви, солени сирена, маслини, пушени и осолени меса...ги спираш. Може да си ги накиснеш в гореща вода за един ден....
Слушай си организма. Когато след хранене ти е тежко, подуто, с газове. Започва да те боли главата, пресъхва ти устата или започва да ти лепне или да ти се стипцосва. Приспи ва ти се. Пие ти се много вода без да пикаеш. Значи си ял нещо дето не е трябвало да го ядеш. Наблюдавай за тези неща.
Аааа и яж много люто и подправки. Бързо се свиква с лютото, а ползите са огромни.
Ето то малко инфо: http://zdraveto-dar-ot-boga.blogspot.com/2013/01/cayanne-pepper.html

Аааа и хапчетата спря ли ги вече. Докато не ги спреш няма да се оправиш.

Пак не стигна време....
Smile
Върнете се в началото
samocska2
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пет Апр 18, 2014 19:50    Заглавие: Отговорете с цитат

Много и добър материал.Благодаря.
alex.uktc
Ученик
Ученик

Юзър от: 05 Юни 2012
Живее в: Botevgrad

МнениеПуснато на: Съб Апр 19, 2014 17:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Доста интересни неща е написал Васко, благодаря и аз за което. Относно хранителните добавки коензим Q10 и т.н. мога да ти препоръчам да пазаруваш от www.iherb.com там нещата са много много по-евтини от същите продукти в БГ.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT