Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Миризма

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
DHoward1489
Ученик
Ученик

Юзър от: 26 Яну 2014

МнениеПуснато на: Нед Май 04, 2014 18:04    Заглавие: Миризма Отговорете с цитат

Здравейте,видях че има подобна тема,но все пак искам да попитам.Почти 3-и месеца съм на НВД,обаче в последните 1-2 седмици забелязах,че тялото ми излъчва странна миризма.Майка ми я определя като ацетон и ми се кара,че съм ядял много яйца(7-10),масло(60-70гр)-като цяло холестерол.
Примерното ми дневно меню е:
7-10 яйца + масло,кафе и сметана 30%(понякога черен шоколад 80%-25гр)
300гр месо(свинско,риба)+ масло
350-400гр(свинско,дроб/сърце)+ масло
Въпросът ми е:ако са ми малко мазнините и увелича маслото няма ли да стане твърде много?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Нед Май 04, 2014 18:27    Заглавие: Отговорете с цитат

За 3 месеца колко кила свали?
Явно вече си в кетоза и си почнал да гориш мазнини. По принцип трябва да изпикаваш ацетона. Надявам се просто да не пиеш достатъчно вода и да е от това. Засили приема на вода. Ако сваляш кила и се чувстваш добре карай така. Значи работи. Ако освен миризмата се появят някакви смущения или дискомфорт може да си измериш кръвната захар...бъбреци, черен дроб. Пий вода повече!
Върнете се в началото
DHoward1489
Ученик
Ученик

Юзър от: 26 Яну 2014

МнениеПуснато на: Нед Май 04, 2014 18:39    Заглавие: Отговорете с цитат

По принцип бях 92кг,спаднах до 86кг(свалих малко и активно тегло покрай лойта) и заради това завиших малко протеина и съответно мазнините.Иначе водата ми е към 2,4л-3л.Относно дискомфорт не изпитвам.... Smile
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Нед Май 04, 2014 18:58    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако не те притеснява мириса на ацетон си карай така. Все пак може да обмислиш възможноста да намалиш белтъчините. Много товарят бъбреците, а излишъка им се метаболизира в глюкоза, която ако не се изгори се превръща в мазнини. А мускулте каквото и да правиш и ядеш, ако не ги товариш яко си падат.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Нед Май 04, 2014 21:28    Заглавие: Отговорете с цитат

DHoward1489,
1) Една седмица си мери абсолютно точно храната и виж разбивката по П/М/В. Сподели я тук.
2) Колко вода пиеш? Предполагам ти трябват 3 литра. От магазина препоръчвам "Бачково".
3) Стоиш ли гладен за повече от 9 часа през деня и за повече от 12 часа след вечеря? Имам предвид времето между храненията, а НЕ дали имаш чувство за глад.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
vasko3dvideo
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Нед Май 04, 2014 23:11    Заглавие: Отговорете с цитат

Разбери точно на какво ти мирише потта - на ацетон или амоняк. При едното ти гори мазнините, а при другото белтъчините ( включително мускулна маса). При едното ти се скапва черния дроб, при другото бъбреците. Пусни си едни иследвания профилактично. Глюкоза ( за да се изключи диабетна кетоацетоза. Но е по-вероятно да ти е много ниска кръвната захар). Черен дроб и бъбреци.
Ако си в такав мощна кетоза за 2 седмици трябва да си смъкнал минимум 10 кила. Затова си мисля, че е заради многото белтъчини и бъбреците не смогват да изхвърлят амоняка.
Върнете се в началото
Yav
Студент
Студент

Юзър от: 02 Авг 2013

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2014 11:12    Заглавие: Отговорете с цитат

baikolio написа:
Да се променя миризмата на потта ???

Да, какво те учудва? Промяната в метаболитния профил много често се отразява и на миризмата - на потта, на урината. В зависимост от типа съединения, които се явяват "отпаден" продукт от даден метаболитен процес и които тялото трябва да изведе. Ацетоновата миризма (ако наистина е на ацетон, а не на амоняк, както е казал Васко) е сред най-често наблюдаваните признаци при кетогенните режими.

И моята пот мирише по-неприятно окакто съм на режима. Това е и единствения минус, който забелязвам - минус в козметичен план, не в здравословен. Къпане при всяка възможност, често преобличане и това е.

П.П. Аз не мисля, че кетозата скапва черния дроб, нито пък че в "мощна кетоза" човек трябва да непременно да свали 10 кила за две седмици, нито пък че миризмата на потта е признак за мощна или немощна кетоза.
Върнете се в началото
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Юли 02, 2014 21:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз пък забелязвам точно обратното - при по-стриктен режим потта не мирише неприятно. Обратно - при "отпускане" започва да се усеща някаква по-неприятна миризма.

Paul Chek имаше скоро видео, в част от което коментираше въпроса, може на някой да му е интересно: http://youtu.be/OgsN7rlXgek
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT