Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Мускули и сухожилия?!

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Галина Толкингтън (galya)
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 06 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 23, 2004 23:13    Заглавие: Re: Мускули и сухожилия?! Отговорете с цитат

Цитат:
мдааа...най-добрия БГ фитнес сайт на който съм попадал до момента!

такаа имам едно питане като за начало Cool
става въпрос за мускулите и сухожилията - та значи:
с течение на времето мускулите, така да се каже "изветряват". ако сравним мускулната сила на 30г. мъж и 60г. примерно, най вероятно ще младежа е победител. и тука идва съшността на питането - СУХОЖИЛИЕТО и неговато влияние върху СИЛАТА?! не ли това феномена които позволява на наглед мършави хора да размятат като мокър пешкир разни билдъри!? а какво подобрява тяхната еластичност и здравина!?

Всичко опира до ролята на сухожилията, които държат ставите, докато мускулите се съкращават. Можем да заздравяваме тази връзка ако тренираме силово и караме мускулите да хранят и поддържат сухожилията по-добре. Иначе директно по сухожилията не можем да работим.
Силата (еластична или максимална, т.е бърза и мощна) зависи от тренираността на нервната система и готовността мускула да извърши дадено действие. Аз съм забелязала, че по-възрастните мъже определено се справят по-добре с пренасянето на тежък гардероб от 19 годишните, именно защото връзката мозък-мускул е изтренирана много много пъти. Именно това е силата:умение. Много билдъри тренират козметично и наистина биха могли да пострадат тежко от някой по-оптимален по размер боец. Very Happy
Интересно ми е да чуя и какво мислят Милко и останалите бойни единици.
Very Happy
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Jaho
Асистент
Асистент

Юзър от: 16 Сеп 2004
Живее в: Sofia

МнениеПуснато на: Пет Сеп 24, 2004 11:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз точно същото щях да кажа, Галя
Тука в квартална фитнес градинка вече споменах за 60годишния дето прави 25 набирания с краката хоризонтални
Е, има и друг, към петдесет годишен, който може да направи всичко на лоста - мега силен е - и по негови думи силата му се увеличава с годините

И двамата са тренирали мускулите и НЕРВНАТА СИ СИСТЕМА с години

Има и друго - става въпрос за еластичността на мускулите и сухожилията - той ми е разправял, че е добре да се тренира на само максималната, но и взривната сила
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пет Сеп 24, 2004 12:33    Заглавие: Отговорете с цитат

В наши дни всичко е научно и техническо. Този предрасъдък влияе и във фитнеса. Говори се за мускули, сухожилия, упражнения за мускули. Биофизичните и биохимичните думички са особено на почит. Нямам против науката, напротив, а говоря за грешна визия.
Всъщност важното са моторните умения, на които мускулите, цялото тяло и нервна система служат. За да си по-силен - тренирай умението си да си силен в даденото движение. Мускулите, сухожилията, ставите и костите ще откликнат по необходимия начин. Давай на организма необходимата му храна.

Както каза Галя, силата е умение. Умение е и да цапнеш по носа някого, без да успее да ти противостои. Да си силен не предполага да си умел в произволна дисциплина. Поради това, олимпийският шампион по вдигане на тежести не е шампион и по бокс и борба.

Масово е схващането, че мършавите хора едва ли не нямат мускули, а имат само сухожилия. "Едикой си бил жилав (жилка)". Това е тотална заблуда. Сухожилието държи мускула за ставата.
И още веднъж: силата е умение.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT