Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Помощ за Спайдер Стамина за горна част на тялото

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
StefanS
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Ное 2014

МнениеПуснато на: Съб Ное 29, 2014 19:25    Заглавие: Помощ за Спайдер Стамина за горна част на тялото Отговорете с цитат

Здравейте на всички,

поздравления за страхотния форум и информацията която намерих вътре.
Последните 2-3 месеца започнах да се интересувам по-вече за цялата идея за ВМНВХ хранене, естествено съвсем несъзнато в началото. Харесва ми защото е вкусно, просто и най вече , че не огладнявам през 2 часа. Опитвам се и в тренировките да пригодя принципте на стамината (на Милко като цяло). Имам обче следният проблем - тренирам вкъщи, в мазето си (не разбирайте някаква мизерия, фитнеса е стегнат от до). Само със свободни тежести - лежанка, стойка за клек, 3 лоста , тежести и спининг байк. Големият ми проблем е височината на помещението (около 190-200 см) от пода то тавана. И нямаше как още при обзавеждането да сложа лост (а ми се искаше много). Промлем ми е също, че не мога да изпълнявам голяма част от упражненията защото на практика не мога дори да си разпъна ръката в юмрук без да ударя тавана.
Така че упражненията като - военна преса, странична преса, кофички, набирания (поне зимата) ще ми отпаднт. НО, това което мога да правя тези упражнения е чревс ластици (resistance band). Имам различни дебелини (до 12, 24,36-50) кг.) и ги използвам ежедневно.
Питането ми е - възможно ли е ластиците да заместят упражненията като военна преса, странична преса (и двете мога да ги правя с ластици с достатчъно напрежение/тежест). Насочил съм се конкретно към 4 дневна спайдер стамина (+ един ден HIIT колело - интервали 3/2+2/1).
Какви точно упражнения заместители мога да включа за да имам адекватна програма?
1. Клек + Странична преса (ластици)
2. ФКТ + ???
3. Почивка (държа да е в сряда заради задължения покрай работата)
4. Напади + Военна преса (ластици)
5.Мъртва тяга + ??? (лежанка примерно?)
6. ХИИТ (кардио тренировка =4-5 серии 3/2минути много бързп/бавно темп)
7. Почивка

Всякакви предложения са добре дошли. Много харесвам и правя в момента упражнения - лежанката на Милко, хип тръстери, ренегадското гребане. Лятото мога да отделям време и съм ок за лостове и успоредки, но зимата откакто нямам толкова сланина - мръзна.
Благодаря на всички
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Дек 01, 2014 09:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Във вторник можеш да добавиш гребане с лост или с дъмбел, или дърпане на ластик, ако можеш да го закачиш някъде за да се получи движение като за хризонтален или вертикален скрипец, защото нямаш дърпащо движение в програмата.
Лежанката в петък можеш да я замениш с https://www.youtube.com/watch?v=gOXFt7qFf04.

Поздрави!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
StefanS
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Ное 2014

МнениеПуснато на: Пон Мар 23, 2015 12:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Да споделя какво направих и продъжлавам да правя. Целия декемрви 2014 заучавах упражнения и гледах да уцеля подходящите тежести с проба/грешка. Тренирам от 1 ви януари по следния начин:

Понеделник: Клек - Стандартна Стамина + напади 6*6 (през 90 сек със 70% от максимума ми). Странична преса константна стамина + ренегадско гребане 6*6 (през 90 секунди). Време около 70-75 минути
Вторник: Константна стамина - лежанка на Милко + константна стамина бенч преса + флайс със дъмбел 6*6 (през 90 сек). Хиптръстер констатна стамина ИЛИ добро утро КС (според зависи). Време около 65 минути
Четвъртък: КС гребане с лост + КС гребане с дъмбел + Т-bar raw (5*5)
Напади КС (87% от РПМ) време около 65 минути
Петък: ФКТ - КС + Арнолд Кърл/пресс КС. Мъртва тяга КС. Време около 50 минути.
Събота: ХИИТ въретене на колело + коремни преси и повдигане на краката от лежанка (все още не мога на 100% драконов флаг, но се опитвам). Време 45 минути.

Понеже тренирам сутрин, разгравям за около 5-6 минути - джъмпинг джак , тичане на място и някои базови упражнения. Почти всеки ден разходки около 90 минути. Времето се пооправя и минавам през лостове правя няколко серии по 3-4 набирания (толкова мога за момента). Храната - следвам на 100% - месо, яйца, козе/овче сирене, масло, сметана и т.н

Някакви насоки или мнения за промяна/размествания в програмата. Като цяло се чуствам добре (записвам всякаква промяна на тежести, лични мерки и т.н), понеделник ми е най тежкия ден. Направил съм го защото съм чел препоръка на Милко, че е добре клек и напад в един ден. Наблягам и на гърдите, защото мисля там съм много слаб, не смея да пробвам макс опит бенч преса (защото си трнирам сам), но конст. стамина правя със 62.5 кг. Може би около 75 кг ще вдигна веднъж но не съм пробвал.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT