Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Упражнение за колоездене

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spkzzz
Ученик
Ученик

Юзър от: 26 Сеп 2014

МнениеПуснато на: Нед Яну 11, 2015 23:14    Заглавие: Упражнение за колоездене Отговорете с цитат

Здравейте!
Практикувам планинско колоездене,и поради естеството на работата ми,годишно имам периоди от по 4-5 месеца където имам единствено достъп до фитнес зала със свободни тежести.Проблема е,че издръжливостта ми на въртене рязко спада през този период.Тренирам суингове с пудовка,снач,както и лежанката на милко и ренегатско гребане и бих казал,че съм доста издръжлив на бягане,на физическа работа, но когато опре до спринтиране с колелото,всичко е наред освен квадрицепсите ми които се уморяват първи.Цялостно имам въздух,добре се справям с умората и нямам проблеми с възстановяването,но щом се изправя на педалите и почна да въртя силно след кратко време предните мускули на краката ми почват да "горят" от умора.Според вас какъв метод ще е подходящ за поддържане на сила и издръжливост при педалиране? Мислил съм за поддържане на силата на квадрицепсите чрез клек,и предполагам че издръжливостта от суинговете ще се принесе при тях,ако предната част на краката ми е силна, или греша? Ако греша бихте ли ми препоръчали някакъв комплекс или упражнение за поддържане на издръжливостта при педалиране или някакво четиво по въпроса.
Благодаря предварително!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Яну 12, 2015 23:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Стандартна стамина на напади. По-добре се отразява от клек и суингове на планинското колоездене.

Ако не си запознат със стамините: http://spiderstamina.com/
Върнете се в началото
spkzzz
Ученик
Ученик

Юзър от: 26 Сеп 2014

МнениеПуснато на: Чет Яну 15, 2015 19:16    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще я пробвам още сега, но с еърборн лъндж,понеже тук нямам адекватна тежест, с която да изпълня напада.Мисля,че движението е сходно.
Благодаря!
Върнете се в началото
lena
Ученик
Ученик

Юзър от: 16 Яну 2015

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2015 14:27    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте, въпросът ми е отново относно тренирането с тежести с цел подобряване на резултатите за планинско колоездене. Smile
Тренирам с тежести 3 пъти в седмица, като всеки път започвам с 10-15 мин загрявка, обикновено на пътека, а след това преминавам през различни упражнение за горна, долна част и корем. Наблягам на повторение от около 20-30 и 3-4 сета, в зависимост от напрежението, което оказвам на дадена група мускули. Тъй като горната част на тялото ми, разбира се, е по-слаба, там наблягам на повторения, за сметка на тегло, с цел подобряване на общата физическа подготовка. Общо цялата трениворка е около 70 мин. Въпросът ми е - трябва ли след това 50 мин да продължа с кардио тренировка (колело) с умерен пулс в Зони 2 и 3 без да е превишил LTH? Средноседмичният обем на тренирането ми трябва да е сравнително висок, затова гледам среднодългите тренировки да са около 2 часа.
Засега нямам възможност за двуразово трениране, което най-вероятни би било далеч по-полезно, а от друга страна при изпълнение на упражненията се стремя да ги правя на принципа кръгова тренировка, за да държа пулса в зона и да работя и аеробно.
И преди да завърша - жена съм и досега тренировките с тежести не са ми били много любими. Въведох тежестите преди 3 месеца и бих казала, че съм си нова в това. Smile
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2015 14:41    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, с всички тези десетки повторения в серия, по-скоро цялата ти тренировка може да се брои за кардио и по-малко за тренировка с тежести. Мисля, че следващите две теми ще ти бъдат от полза:
http://lichentrenior.com/osnovni-dvijenia-na-choveshkoto-tialo/
http://spiderstamina.com/abc.php

Поздрави!
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
lena
Ученик
Ученик

Юзър от: 16 Яну 2015

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2015 15:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравей, балгодаря за бързата реакция и споделените линкове. Smile
Изчетох ги и сега въпросът ми е такъв - ако променя лоуда и повторенията, за да акцентирам върху истинска работа с тежести, ок ли е да правя до час кардио след тях? Или е най-добре аеробно да се работи в друг час/ден?
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Пет Яну 16, 2015 21:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Да, вторият вариант е за предпочитане, особен от гледна точка на възстановяването, което е важен компонент от комплекса - трениране, хранене, възстановяване - за покачване на активно тегло, сила и т.н. Smile
Ако смяташ, че се възстановяваш добре и имаш напредък, можеш да ползваш и първия вариант докато ти върши работа. Опитай този вариант и имай предвид, че първите 40-50 минути ще си най-ефективна с тежестите, свързано е с нивата на хормоните в организма.
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Кондиционно Трениране Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT