Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Въглехидрати под 15%?

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
spkzzz
Ученик
Ученик

Юзър от: 26 Сеп 2014

МнениеПуснато на: Пон Май 09, 2016 12:53    Заглавие: Въглехидрати под 15%? Отговорете с цитат

Какви биха били ползите и вредите от това,ако има такива? Вероятно повишено превръщане на протеини в глюкоза? Някои експерти в областта,като д-р Stephen Phinney препоръчват за преминаване на кетони,като основно гориво, максимум 10% въглехидрати и това при положение,че приема на белтъчини е 10%-20%.Предполагам,че това е за неспортуващ човек и от там идва разликата. Желая да намаля въглехидратите максимално, и в момента съм на 0,но не знам до колко е разумно заради глюконеогенезата и заради това,че спортувам.Според вас до колко под 15% е разумно да се свали при спортуващ и неспортуващ човек или това е максимума? Освен цялостно здраве, една от причините да съм на 0гр е кариесите, които ми се появяват въпреки сравнително ниското количество въглехидрати,които приемах,а при безвъглехидратното хранене,доколкото съм чел, практически няма как да се появяват такива зъбни проблеми.Ако трябва да се приема някакво количество въглехидрати,от гледна точка на зъбните проблеми,какви храни биха били подходящи ?
https://www.youtube.com/watch?v=_evJd_iZZzs
Благодаря за отделеното внимание Smile
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Сря Май 11, 2016 15:46    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз държа мазнините винаги на 60%.
Когато съм стриктен 60м:35п:05в.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT