Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Удобен матрак

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
nedkogeorgiev
Ученик
Ученик

Юзър от: 19 Авг 2015
Живее в: stara zagora

МнениеПуснато на: Нед Юни 17, 2018 14:47    Заглавие: Удобен матрак Отговорете с цитат

Здравейте, препоръчайте ми удобен матрак с който докато съм легнал да ми седи изправен кръста, едно време ги рекламираха, но кои бяха?
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
toni234
Ученик
Ученик

Юзър от: 16 Авг 2015
Живее в: Sofia

МнениеПуснато на: Пон Юни 18, 2018 13:24    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно да ти държи изправен кръста не се сещам, но мога да ти препоръчам мястото от което поръчахме нашият на нани, разгледай ги https://www.intermatrak.com/matratsi , все ще го намериш Laughing
Върнете се в началото
NNicholov
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Сеп 2017

МнениеПуснато на: Пон Юли 16, 2018 16:34    Заглавие: Отговорете с цитат

Ще прозвучи налудничаво това което ще споделя.
Един от най добрите начини за стречинг, по време насън е да се наклони цялото легло надлъжно, така че главата да е с около 18-21 см по високо от краката. Идеята на това позициониране на матрака е елементарна - когато тялото се наклони върху повърхноста на която спи мускулите в него се съкращават. Това кара тялото да противостои на това и за спре да се свлича на матрака - то ще започне да се разтяга за да окаже съпротива на гореспоменатото действие. В резултат на това се получава така, че тялото се озовава в позиция максмално близка до тази, в която се намира през над 80% от денонощието (прав). Други ползи за които знам от тази композиция на сън е именно, намаляването на кръвта към мозъка, разтоварване на централната нервна система, транспортиране на токсините в тялото към урината, сърцето работи с една идея по малко кръв от колкото през деня - тоест работата му се облекчава...
Като цяло от този начин на сън се наблюдава по добро наспиване, около 1 час съкратено време за сън, както и цялостна релаксация на тялото. От около 1 месец имам тази практика и за сега това са впечатленията ми от нея.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Юли 26, 2018 21:57    Заглавие: Отговорете с цитат

NNicholov написа:
Един от най добрите начини за стречинг, по време насън е да се наклони цялото легло надлъжно, така че главата да е с около 18-21 см по високо от краката. Идеята на това позициониране на матрака е елементарна - когато тялото се наклони върху повърхноста на която спи мускулите в него се съкращават. Това кара тялото да противостои на това и за спре да се свлича на матрака - то ще започне да се разтяга за да окаже съпротива на гореспоменатото действие. В резултат на това се получава така, че тялото се озовава в позиция максмално близка до тази, в която се намира през над 80% от денонощието (прав). Други ползи за които знам от тази композиция на сън е именно, намаляването на кръвта към мозъка, разтоварване на централната нервна система, транспортиране на токсините в тялото към урината, сърцето работи с една идея по малко кръв от колкото през деня - тоест работата му се облекчава...
Като цяло от този начин на сън се наблюдава по добро наспиване, около 1 час съкратено време за сън, както и цялостна релаксация на тялото. От около 1 месец имам тази практика и за сега това са впечатленията ми от нея.

Какво имаш предвид под "стречинг" и в същото време "мускулите се съкращават"?
Доста съмнително ми звучи всичко.
Къде може да се прочете за това?
Какво става с венозната кръв?

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
NNicholov
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Сеп 2017

МнениеПуснато на: Нед Юли 29, 2018 16:20    Заглавие: Отговорете с цитат

Милко Георгиев написа:
NNicholov написа:

Какво имаш предвид под "стречинг" и в същото време "мускулите се съкращават"?
Доста съмнително ми звучи всичко.
Къде може да се прочете за това?
Какво става с венозната кръв?

Имам предвид че спането под наклон пречи на мускулите да се съкращават. Изпитвам го над себе си. Информацията я бях чел преди 5-6 години и сега не мога да открия линка. При спане под наклон първинчната реакция на тялото е да се свлича надолу при което би трябвало да има съкращение на мускулните влакна. В отговор на това свличане и опит на тялото да му противостои то полага уисилие да противостои на този процес и започва обратно да се разгъва.
Както - казах - проба е разковничето. При мен работи при наклон на тялото 18 см по високо поставена глава от краката.
П.с: Цялото тяло се намира под наклон. Не само една част от него.
Не съм забелязал проблеми с циркулацията на кръв.

https://inclinedbedtherapy.com/
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Здраве, Профилактика, Възстановяване от травми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT