Форум SPIDER SPORT

рибено масло
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Съб Сеп 25, 2004 19:06    Заглавие: Re: рибено масло Отговорете с цитат

лили написа:
за какво се взима рибеното масло и колко трибва да се взима

Полезно е за тъканите (вкл. кости, коса, нокти, кожа, венци), за зрението, имунната система...
Съдържа основно витамини A и D.
Пие се по 1000-1500 mg на ден. Това означава 30 бр. топчета на Phytopharma (независимо от тяхното предписание). Например дозировката на Merivit е адекватна: 2-3 капсули от 500 mg на ден.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
galya
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 06 Сеп 2004

МнениеПуснато на: Чет Яну 20, 2005 21:42    Заглавие: Re: още един въпрос Отговорете с цитат

Предозирането със синтетичен витамин А е вредно, но рибеното масло не е синтетично. Хубаво е да е от добър източник (производител). Актавис ще пускат чудесно рибено масло скоро, сега с Милко го тестваме. Ако те притеснява, редувай няколко месеца рибено масло с няколко месеца ленено семе и орехи (аз така правя защото винаги се тревожа за всичко, пък и ми писва да взимам едни и съши неща, сега съм на вълна рибено с кокосово масло). Геритамин мисля се прави на цикли по съвсем други причини (аз мисля че го взимах поради някакви гинекологични поводи и затова го взимахме на цикли).
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Сря Фев 17, 2010 20:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Говорил съм с NOW и става дума за евентуални следи от соя, от производството на обвивката.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Фев 18, 2010 17:29    Заглавие: Отговорете с цитат

SoAlien написа:
Сега искам да попитам за съхранението на рибеното масло - никъде не пише на опаковката при каква температура, а това май е важно. Помня преди няколко години когато пиех го държах в хладилник. Аз за съжаление в момента нямам хладилник, но сега пък е студено навън и няма проблем, ала стопли ли се след 2 месеца - май ще трябва да помисля по въпроса ?

Най-добре е в хладилник, макар да се водят "стабилизирани" за стайна температура.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
kovy
Ученик
Ученик

Юзър от: 17 Фев 2010

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2010 14:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Не гледай колко са омегите, а колко е съдържанието на EPA във всяка капсула. В този случай в една капсула има EPA 235mg, а на теб ти е препоръчано 1000 mg дневно ЕРА, т.е. това прави 4-5 капсули дневно.
Върнете се в началото
voin_bg
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Фев 2010
Живее в: Пловдив

МнениеПуснато на: Сря Мар 10, 2010 15:30    Заглавие: Отговорете с цитат

http://www.mercurynews.com/ci_14501591?source=most_viewed&nclick_check=1
Върнете се в началото
kovy
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Чет Мар 11, 2010 02:29    Заглавие: Отговорете с цитат

http://org2.democracyinaction.org/o/6491/p/salsa/web/press_release/public/?press_release_KEY=36#test_results

KEY TO TEST RESULTS

1. Nature Made Cod Liver Oil
2. Nature Made Odorless Fish Oil
3. TwinLab Norwegian Cod Liver Oil
4. TwinLab Emulsified Norwegian Cod Liver Oil
5. Now Foods Shark Liver Oil
6. Now Foods Double Strength Cod Liver Oil
7. Now Foods Salmon Oil
8. Solgar 100% Pure Norwegian Shark Liver Oil Complex
9. Solgar Norwegian Cod Liver Oil
10. GNC Liquid Norwegian Cod Liver Oil
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Съб Мар 20, 2010 09:47    Заглавие: Отговорете с цитат

FISH OIL SUPPLEMENTS IN THE NEWS!
March 5, 2010

Dear Valued Customer,
You may have heard news reports about fish oil supplements containing the chemical pollutants PCBs. One news
report aired on ABC’s Good Morning America Wednesday morning and mentioned NOW Foods salmon oil and cod
liver oil. This is the result of a lawsuit filed by the Mateel Environmental Justice Foundation and two individuals
against NOW and 7 other defendants. They claim that we are in violation of a law in the state of California
(Proposition 65) that requires manufacturers to provide a warning label on products containing substances that could
cause cancer and / or reproductive harm. Proposition 65 is an unusual law that applies to very small levels of
chemicals – levels that in some cases are much lower than those permitted by other laws.
This lawsuit claims that three of our fish oil products (Shark Liver Oil, Salmon Oil, and Double Strength Cod Liver Oil)
exceed the limits under California’s Proposition 65 law. The plaintiffs in the lawsuit claim that our products tested for
the presence of PCBs in very small amounts. Unfortunately, PCBs are an environmental pollutant that are found
virtually everywhere in nature. The levels of PCBs that were reported in the lawsuit were less than the limits that are
allowed for a serving of fish. In other words, you will probably ingest more PCBs from eating fish than consuming fish
oil capsules. In fact, you would probably need to ingest over 500 fish oil capsules to match the allowable limit for
PCBs in a 4 oz. salmon filet. We feel that if the plaintiffs were really concerned about public health, they would be
suing the fish industry or the polluters of our environment! They would also not be discouraging people from taking
fish oil capsules, which is probably much safer than eating fish!
You can be assured that OUR PRODUCTS MEET ALL FEDERAL SAFETY STANDARDS.
It is important to note that all of our fish oil products are manufactured using processes that reduce potential
contaminants that are common to fish including PCBs, heavy metals, mercury, and dioxins. Advanced
instrumentation, including HPLC, FTIR, ICP-MS and GC are used to measure potency and the presence of
contamination. NOW disputes the allegations that these products are unsafe. Even though the products named in
the lawsuit represent a small percentage of our overall fish oil selection or sales, we are still taking this matter
seriously.
This is not the first time the Natural Products Industry and NOW have been confronted by a lawsuit under California
Proposition 65. Obviously, we are concerned about the negative media coverage and the impact to the NOW brand.
Ironically, two of our fish oil supplements are listed as a “Best Choice” by the Environmental Defense Fund for purity!
Your customers may be concerned based on the news reports they’ve seen on TV or read in newspapers. Please
help us educate them by explaining this issue to them. If you or your customers have any questions about this issue,
please contact our Nutritionists at 800.999.8069 ext 805. Safety and quality of our products are our highest priority at
NOW Foods and we want you to be satisfied with our products. If any customer is concerned and wants to return
these products, please honor their return and we will issue you a credit. You can contact our customer service at
800.999.8069.
For over 40 years NOW Foods has been committed to our mission of providing value in products that empower
people to lead healthier lives. We continue to stand behind that commitment.
Thank You for Your Support and Your Business,
Al Powers
President

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
kovy
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Съб Апр 24, 2010 13:30    Заглавие: Отговорете с цитат

тученица Very Happy

Composition: Figures in grams (g) or miligrams (mg) per 100g of food.

Leaves (Dry weight)

* 270 Calories per 100g

* Water: 0%

* Protein: 26g; Fat: 4g; Carbohydrate: 50g; Fibre: 11.5g; Ash: 20g;

* Minerals - Calcium: 1500mg; Phosphorus: 550mg; Iron: 29mg; Magnesium: 0mg; Sodium: 55mg; Potassium: 1800mg; Zinc: 0mg;

* Vitamins - A: 15000mg; Thiamine (B1): 0.35mg; Riboflavin (B2): 1.4mg; Niacin: 6mg; B6: 0mg; C: 250mg;

* Notes: The figures given here are the median of a very wide range quoted in the report.
Върнете се в началото
kovy
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Сря Апр 28, 2010 20:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Omega-3 fatty acids are key to a healthier life
Върнете се в началото
орион
Студент
Студент

Юзър от: 27 Окт 2006
Живее в: свят голям, тук и там

МнениеПуснато на: Съб Окт 02, 2010 10:12    Заглавие: Отговорете с цитат

cremcaramel написа:
На някой случвало ли му се е да получи киселини от рибеното масло? В последните две седмици доста често ми се получава и диста неприятно... В гърлото едно такова кисело усещане с вкус на рибено масло...

На мен ми се е случвало. Установих, че е при определена комбинация с храните. Най-често ми се предизвикваше, ако го пия след/по време на ядене на млечни, най-вече с кисело мляко.
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Съб Окт 02, 2010 12:25    Заглавие: Отговорете с цитат

В хладилник, да.

Орион, може да е от млечните, по това време ядях доста кисело мляко (но рибеното обикновено го вземам след като съм яла месо).

За количеството - аз гледам да вземам по 1гр или повече ЕПА на ден.
Върнете се в началото
орион
Студент
Студент

Юзър от: 27 Окт 2006
Живее в: свят голям, тук и там

МнениеПуснато на: Вто Окт 05, 2010 16:35    Заглавие: Отговорете с цитат

да, и аз го съхранявам в хладилник.
като го пия с месо (как звучи само) - няма такава реакция
само след КМ се случва
adicted
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Май 2009
Живее в: Бургас

МнениеПуснато на: Сря Окт 05, 2011 19:39    Заглавие: Отговорете с цитат

Чакай, че се разчетох .. тази тема има забавности Smile

Мии те са си го написали хората - гледат се ЕРИ-те - в този случай има ЕРА 500 mg, дневна доза 1000-1500, тоест препоръчителната доза на кутийката изглежда вярна, 1-3 дражета дневно, съобразно личните предпочитания и финансовите възгледи на ползвателя. По време или след хранене, хубаво е храненето да е по-мазно, за по-добро усвояване на полезностите.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Сря Апр 18, 2012 20:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз приемам и препоръчвам минималната, достатъчна доза, определена чрез 1g EPA + дадените DHA.
Всъщност, важните са DHA Smile

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
©2003-2014 SPIDER SPORT