Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

рибено масло
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ)
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
simos
Ученик
Ученик

Юзър от: 29 Апр 2012

МнениеПуснато на: Чет Авг 09, 2012 11:50    Заглавие: Отговорете с цитат

petroff написа:
Какво имаш предвид като казваш, че си я сложил да замръзне - във фризера или в хладилника ?

Разрязах две капсули и ги изсипах в чиния! Сложих я д замръзне за 2 часа в фризера! Това е начина да провериш количеството на Омега-3 в рибеното масло което си купил! Ако след 2 часа маслото остане течно, означава че има добра концентрация на ОМЕГА 3, но ако замръзне и стане като свинска мас или количеството е минимално или изобщо няма макар да пишат! ОМЕГА 3 е полиненаситена киселина а те не замръзват!
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
Stringray
Доцент
Доцент

Юзър от: 12 Фев 2012
Живее в: London

МнениеПуснато на: Вто Апр 16, 2013 21:35    Заглавие: Отговорете с цитат

рОботче написа:
Цитат:
Illy85

присъединявам се към търсещите добри марки рибено масло за деца.
и всъщност трябва ли то да се различава, когато е за деца?
(освен, например, да е изрично от органични източници, което е ясно)

детското Ескимо-3 е обогатено с омега-6 поради схващането, че омега-6 е голяма работа (дъъ..., както и в маргарин "Калиакра"..)
за вкуса му стил "тути-фрути" в дует с рибения дъх, аз лично предпочитам да е чисто и да предлагам на детето реални вкусове.

моля, ако някой има опит с марки, които си заслужават, да сподели

За мен най-най доброто рибено масло е Fermented cod liver oil на Green pasture . Very Happy
http://www.greenpasture.org/public/Products/ButterCodLiverBlend/index.cfm
vasko3dvideo
Студент
Студент

Юзър от: 16 Яну 2013

МнениеПуснато на: Сря Юни 26, 2013 20:56    Заглавие: Отговорете с цитат

При 6-10гр. на ден е доста нерентабилно. Верно си е по-качествено, но я ме изкарат седмица, я не. Затова от ибей-юк, си взимам на килограм. Има няма за 70лв.-1000бр.

1000 mg of fish oil with 18% EPA (180 mg) and 12% DHA (120 mg)
Ingredients: Fish Oil Concentrate, Capsule Shell ( Gelatin,Glycerine), Vitamin E (dl alpha Tocopheryl Acetae)

Предпочитам от ибей-юк да поръчвам, че първия път от някакъв американски сайт... Вярно супер евтино, ама ми скъсаха шортите на българската митница. 3 седмици ма мотаха.
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
jordanik1
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Мар 2010

МнениеПуснато на: Сря Мар 05, 2014 02:06    Заглавие: Отговорете с цитат

Маслото от втория линк на Life Extension е перфектно/молекулярно пречистено,фармацевтичен клас,извлечено от дребни видове риба/ и е оценено с 5 звезди от IFOS/независим,международен оценител/,а това е гаранция за много добър и натурален продукт.Разгледай и предложенията на Now Foods.Те даже идват на по-добра цена,дори и след плащането на митото,която изобщо не е постижима,ако ги взимаш от тук!
Върнете се в началото
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Мар 10, 2014 22:40    Заглавие: Отговорете с цитат

За молекулярното дестилиране: http://www.oceanessentials.com.au/2012/07/what-is-the-molecular-distilled-fish-oil-process/, примерно.
Аз нищо нередно не виждам в така обяснения процес.
Върнете се в началото
castor
Ученик
Ученик

Юзър от: 25 Мар 2012

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2014 16:02    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте

Имам дъщеричка,която скоро ще стане на 4 месеца.Смятам скоро да я захраним с масло и жълтък,по-късно със зеленчукови каши с дробчета и месо.Ползвам омега 3 на NOW и се чудя дали да не бодна драженцето с игла и да го изстискам в кашата или жълтъка.Смятате ли,че ще е полезно за детето или да изчакам да поотрасне?
Върнете се в началото
bum-bum
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Дек 2004

МнениеПуснато на: Пет Май 16, 2014 22:01    Заглавие: Отговорете с цитат

Направо почвай с маслото и жълтъка, особено ако проявява интерес към храната. Според WP от третия месец е добре да започнеш да опитваш жълтъка.

Почни от 1/4 или по-малко жълтък и увеличавай. Като стигне до цял добави и масло. Не забравяй и малко сол ама истинска. Яйца ако нямаш домашни може би ще е най-добре да ползваш органик. Също и за маслото. Има едно, което е 99.8% масленост. В нормалните такива омегите и другите хубавини са в далеч по-ниски количества. Пък и детето ще има цял живот на разположение да се храни с тия промишлени боклуци.

Следващото добро нещо в менюто е авокадо с масло. Пак органик, че тия по веригите ако не си ял истинско авокадо преди това може и никога да не разбереш какъв му е всъщност вкуса.

Ако държиш на рибеното масло гледай поне да е сертифицирано от IFOS. Но по-добрия вариант е cod liver oil. Там пак идва трудното, че тия масовите са пречистени при който процес са отнети витамините и за да се вдигнат на нужното ниво са добавили синтетични. От всичкото четене по въпроса най-доброто което може да се купи е Blue Ice Fermented Cod Liver Oil. Съответно и цената му е подобаваща Very Happy

В тая връзка някой да има идея от къде да се купи дроб от пасяща крава? ROLF
Върнете се в началото
marsn
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 19 Май 2005
Живее в: софия

МнениеПуснато на: Пон Ное 10, 2014 15:45    Заглавие: Отговорете с цитат

Bogo69 написа:
http://vitaslim.eu/bg/visilife-health/page/30

Попаднах на следното нещо. Добро ли е или да се придържаме към Omega 3 на NOW?

дневната доза омега 3 за мъже и жени е 500 DHA. това, което показваш има 90.
Trip
Студент
Студент

Юзър от: 11 Ное 2012

МнениеПуснато на: Вто Ное 18, 2014 16:08    Заглавие: Отговорете с цитат

Да изляза малко от сенките, за да кажа - дневната доза омега-3 най-добре следва да е съотношение 1:5 или по-малко спрямо омега-6 (в полза на омега-6). Омега тройките в това изчисление са (EPA + DHA) + (ALA/10). Чистата свинска мас и зехтинът впрочем имат изненадващо много омега шестици на 100 гр.: по около 10 000 мг, същото се отнася и за практически всички ядки, които са между 7000 и 10 000 мг на 100 гр.

Ако поотделно или в комбинация докарваш горните храни до толкова, трябват ти около 2000 мг омега тройки, минимум. Това са 7-8 капсули рибено масло или една супена лъжица и половина в течен вид, или пък стотина грама по-мазна риба (скумрия, херинга, пъстърва, сьомга). Лошо няма и да ги докарваш (чрез риба) дори до 5-6000 мг в един ден, а после ден-два да не ядеш.

Toзи сайт е чудесен източник на инфо за хранителни стойности.
Върнете се в началото
pritesnena
Ученик
Ученик

Юзър от: 04 Юни 2015

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2015 16:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Здравейте можете ли да ми разчетете един сертификат на рибено масло, понеже го приемах месец и малко а съм бременна и съм доста притеснена дали количеството полихлоридни бифеноли е голямо, благодаря ви предварително https://controlledlabs.com/wp-content/uploads/2014/09/A6280_certificate-of-analysis.pdf
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Чет Юни 04, 2015 19:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз го разчитам така (между другото цял час го разчитах):
-------------
Долу са представени обобщените резултати от анализа, поискани по образец, представен за определяне на полихлорирани бифенили (PCB). На 13.Dec 2013 лабораторият “SGS_Analytical Perspectives“ получи една опаковка капсули с надпис "Orange OxiMega Fish Oil", патида номер 20130420-1. Приблизително две грама бяха анализирани чрез „Метод 1668C“ за анализ на PCB. Утвърденият пакет данни от анализа се съхранява в лабораторията. Отчетените резултати се отнасят само до тестваните елементи (т.е. до тази опаковка, която са получили и до тези 2 грама) и са изразени на база „единица“ - предполаган имат предвид на база „капсула“.
Резултат: 28,700 х 0.00001 milligrams / gram. (28,700 pg/g -> 28 700 pg/g)
-------------
В интернет открих, че максималните допустими стойности на PCB за литър питейна вода са: (MCL) = 0.0005 milligrams per Liter => 50 х 0.00001 милиграма за литър.
-------------
Ако не бъркам нещо, съдържанието на PCB в една капсула се равнява, приблизително на това в 0,5 литра вода.

Не можах да открия има ли допустими стойности за период от време за приема на това нещо.

Ето тук: http://www.fattyacidshub.com/buyers-guide/fish-oil-buying-guide/ пише разни неща, като например, че в продуктите на Now Foods съдържанието на PCB е 70 пъти повече от колко в сьомгата, разгледана сама по себе си.

Подобен сертификат за продукт на Now не можах да открия в първите две страници резултати в търсачката, а пише, че имат.

Този сертификат който ти си публикувала излиза като първи резултат, дори преди резултатите на Амазон и т.н., което ме кара да мисля, че фирмата се хвали с това.

От друга страна в сайта на Now пише нещо от сорта на това, че по отношение на PCB срещу тях и още седем компании се води пропаганда….

От трета страна аз от няколко години консумирам продукти (рибено масло) на Now, пия вода (в интерес на истината не ям много риба, особено голяма, океанска - в която съдържанието на PCB било голямо) … и за първи път през живота си чух за PCB-тата - днес, което ме кара да си мисля, че това е малко щурава работа.

Ти как смяташ? Какво те накара да се замислиш за стойностите на тези неща в рибеното масло?
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pritesnena
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2015 06:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Тук има единиците, интересува ме тези 29 части на милиард на колко микрограма са равни, защото в California Proposition 65 е посочено, че 0.09 микрограма на ден е канцерогенно.
Върнете се в началото
pritesnena
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2015 08:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами в Калифорния имат едно Про 65 в което има списък за химически вещества които причиняват рак и аномалии, а аз съм бременна и се стреснах... Макар, че в този списък количеството 0.09 микрограма на ден е канцерогенно, а доколкото разбирам в една капсула е 0.029 и е по-малко... Свързах се със фирмата да ги питам, защо е този предупредителен текст на опаковката и там ми отговориха, че много фирми в Калифорния си слагат подобен надпис, защото ако се открие и минимално количество химическо вещество да избегнат съдебни спорове...
Върнете се в началото
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2015 09:09    Заглавие: Отговорете с цитат

Да тъкмо написах, че: В таблицата, стойностите са дадени и в части от грама, naprimer pg/g -> picograms/gram. Ако използваме това и конвертора на Гугъл, отговорът на твоя въпрос е 0.0287 micrograms / капсула.

Би ли пуснала референция към тази статия за пълнота на нашето своеобразно проучване.

Според мен всичко е в рамките на нормалното и трябва да спреш да се притесняваш по тази тема, защото е случая, самото притеснение може да се окаже по-вредно за бебето отколкото опаковката рибено масло. Star
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
pritesnena
Ученик
Ученик

МнениеПуснато на: Пет Юни 05, 2015 09:28    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз за всеки случай си пуснах изследване на кръвта за олово и живак и вече след като излязат резултатите се надявам да се успокоя...
Ето това Про 65 което е за щата Калифорния и после съм дала линк към самият списък на химичните вещества причиняващи рак според това Про 65.
http://en.wikipedia.org/wiki/California_Proposition_65_%281986%29
http://oehha.ca.gov/prop65/prop65_list/Newlist.html
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Високо-Мазнинно Ниско-Въглехидратно Хранене (ВМ-НВХ) Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Страница 2 от 3

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT