Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Козметика за кожата
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
brym
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Яну 2009
Живее в: Varna

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 11:21    Заглавие: Отговорете с цитат

и ДА, идеята на Рени да се възроди тая темичка си я бива!

Удачно изхарчените пари са дадените за уханна и мамеща с обещания козметика все пак Razz
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
brym
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Яну 2009
Живее в: Varna

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 11:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Присетих се да попитам, може някой да се главоболи със същия проблем:
Сенки под очите, доста биещи на очи
Не са по здравословни причини, изследвала съм се. За целта ползвах някакво 80 лв-ово кремче на Клиник, all about eyes май беше- нямаше видим ефект.

Ако някой е открил нещо, което да работи срещу сенки под очите, споделете, please!
Върнете се в началото
Ира
Асистент
Асистент

Юзър от: 18 Юли 2005
Живее в: Свети Влас

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 11:38    Заглавие: Отговорете с цитат

180 лв. за околоочен крем със сигурност ще е нещо Anti-Age. Хидратиращите продукти за млада кожа са по-евтини.
Аз от това на Клиник бях доволна. Иначе има на Lierac кремче за сенки под очите, но не съм го ползвала.
Rennie
Студент
Студент

Юзър от: 31 Авг 2005
Живее в: Karlsruhe

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 13:40    Заглавие: Отговорете с цитат

Ух не се и съмнявам, че кремче на Estee Lauder (или както се пише там) е супер ама и аз не давам толкова пара за крем.
Иначе на Body shop имам какво ли не и нещата за тяло са много готини наистина, но другите не ми харесват. Имам един гел за околоочен контур техен и като се намажа с него после очите ми се подуват. Shocked
А термалната вода като лосион ли е? Почиства или само освежава? Виждала съм на Виши ама не съм я пробвала. А най-много харесвам стика за освежаване на очите на Виши. Сутрин, когато още спя и реша да се гримирам си го нанасям и гримирането на заспалите ми очи става много по-приятно.
Иначе с две ръце съм за колкото се може по естествена козметика, но не изцяло. Без малко химийка не може според мен.
Това е интересно относно химията и съставките на голяма част от фирмите:
http://www.cosmeticsdatabase.com/
Разбира се няма как да му се довери човек, защото много съставки в козметиката не са изследвани достатъчно за вреди. Парабена го дават много вреден, ама то почти няма козметика без парабен.
Rolling Eyes
Върнете се в началото
Ира
Асистент
Асистент

МнениеПуснато на: Чет Фев 05, 2009 14:50    Заглавие: Отговорете с цитат

И аз на Body Shop не ползвам всичко, но всъщност с всички марки съм така - някои неща ми харесват, други не.
Термалната вода успокоява, хидратира и укрепва кожата. Особено в жегите за след слънце е страхотно освежаваща. Аз я ползвам през цялата година. Между почистването на лицето и намазването с крем се пръска /тя е като спрей/. Редувам ги - Avene, La-Roche Posey и Vichi. От първите две остават, като капки роса върху лицето ти Smile Една приятелка живя в Париж и ме светна за водата. Парижанки доста я ползвали Smile
Rennie
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Пон Фев 09, 2009 21:31    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз да се похваля, че си взех термалната вода на Avene. Всъщност исках да си взема на La Roche, но аптекарката ми препоръча Aven, може би защото е по-скъпа и тя жената иска оборота да си направи, но си взех нея. За околоочният заложих на Biotherm, защото имах проба и бях сигурна, че ще ми хареса. Взех си най-обикновенният, който просто овлажнява и намалява бръчиците причинени от изсушаване на кожата. И не се въздържах и си взех и един техен крем за суха кожа, защото сега зимата определено имам нужда от по-мазен крем. А днес се излъгах май да си взема една пудра, която струваше безумно много на Kanebo. И оная шматка в магазина ми е дала пудра са мазна и смесена кожа при положение, че исках за по-суха. Утре ще я пробвам да видя дали няма да ми дойде много суха, макар, че е наистина супер копринена и прави кожата невероятна, аз затова се подлъгах... То се оказа, че е пудра- фон дъо тен, но то май повечето така се водят. Има май още Loose Powder и Pressed powder. Изобщо не знам каква е разликата. То аз разногледа станах... Laughing
Върнете се в началото
tbby
Ученик
Ученик

Юзър от: 23 Авг 2007
Живее в: София, деба...

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2009 09:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Тая тема само за жени ли е? Laughing
Аз пък ползвам един лосион за тяло на Avene, от който кожата ми става мека и пухкава като облачетата от приказките Razz
Сега се чудя дали да си взема крем за лице на същата фирма, но май първо трябва да си издрънча някаква мостра, че кожата ми е малко чувствителна.
Ира
Асистент
Асистент

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2009 16:15    Заглавие: Отговорете с цитат

tbby написа:
Аз пък ползвам един лосион за тяло на Avene, от който кожата ми става мека и пухкава като облачетата от приказките Razz

Може ли да ми кажеш кой точно е лосиона Smile
DimGirl
Студент
Студент

Юзър от: 17 Мар 2005
Живее в: jupiter

МнениеПуснато на: Вто Фев 10, 2009 16:49    Заглавие: Отговорете с цитат

Ники, кремовете на Авен са за особено чувствителна кожа, според мен ще ти понесат добре. Може да си вземеш тестери все пак...
Аз ползвам техни неща за лице: кремчето за околоочния контур (което съвсем скоро ми свърши) и Диакнеал вечер, понеже кожата ми е все още тинейджърска на места Shocked Twisted Evil
За дневен крем ползвам Hydraphase Legere на La Roche Possay. Бях си взела Efeclar, който е матиращ, но ми излезнаха фините линии и го оставих за лятото. Взех си сега за околоочния контур Active C, пак на La Roche Possay.
БиоФарм са супер, много висок клас, съответно и цена. Аз лично съм ги оставила за след време, когато наистина ще ми трябват.

Иначе за тяло в момента ползвам Еxcipial hidrolotio, медицински хидратиращ лосион, който даже оправя изгаряния. Понеже ходя на анти-целулитни масажи и кожата почна да се "изпразва" го миксирам със студено пресовано масло от житни кълнове(яко витамин Е против стрии). Другото, което ползвам е анти-целулитния на Дева - прави кожата много мека и стегната.

Ползвала съм Bust Lift на Lierac и да ви кажа, все едно нищо.
Rennie
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Нед Апр 19, 2009 15:11    Заглавие: Отговорете с цитат

DimGirl написа:

Ползвала съм Bust Lift на Lierac и да ви кажа, все едно нищо.

За спрея ли говориш? Защото аз го позлвам в момента и много ми харесва. Икономичен, защото е спрей, много лесно се ползва, отново защото е спрей и има малки блестящи частици, които намирам за много симпатични- придават на кожата приятен вид и гладкост. Не е изобщо мазен и според мен стяга. Е разбира се не повдига, това само скалпел може да го свърши. Но определено придава здравина на кожата. На мен само лицевите опори и лежанката ми действат повдигащо. Laughing
Я сега се изкажете кой какви слънчезащитни кремове ползва за лице. Аз не мога да си намеря подходящ и туй то. Всичките имат силикони и са едни мазнииии. Трябва ми нещо, което да ползвам под грима. Взех си на МАК prep and prime SPF 50, матира обаче ми се струва, че се избринах от него, не съм сигурна дали беше той или Shiseido. За сега съм се спряла на La Roche Posey, но ми се струва, че и те ще са мазни и бяли и само за плажа ще стават... За цялата дилема са виновни Диор, че не са сложили слънчезащитен фактор в най-якия фон дъо тен, който съм ползвала!
И да кажа да внимават жените с Caudalie. Първата козметика, която е що годе на растителна основа и реших да позлвам и се оказа така агресивна. Направи някаква химическа реакция с почистващата пяна за лице на Биотерм. Кожата ми направо имам чувството, че изгоря. Обаче имат една скраб за лице- е вълшебна е! Gentle buffing cream се казва ако някой иска да я пробва. Страхотна е за чувствителна кожа. За много мазна обаче не знам дали ще става.
Ако някой е открил най-прекрасния слънчезащитен крем, спрей, стик, флуид и т.н. да пише, че тука много слънце има вече! Laughing
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 01:26    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз съм с особено мнение за слънцезащитните продукти, тоест не ползвам Laughing Според мен просто постепенното излагане на слънце е много по-добър вариант. Слънцето има бактерициден ефект + под влияние на слъ`евите лъ`и се образува витамин Д.

Но имам едно питане, понеже така и така се възроди теми`ката, за крем, лосион, гел, каквото там за... хм стягане на кожата. След раждането ми остана една отпусната кожа на корема. Ясно, `е с диета, тоест намаляване на подкожните мазнини и с тренировките ще добия по-прили`ен вид, но ако някой се сеща за продукт, който да подпомогне малко външната `аст, ще е добре Smile

Благодаря Cool
^elle^
Ученик
Ученик

Юзър от: 02 Фев 2009
Живее в: София

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 10:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Cremcaramel, има едни кремове и изобщо козметка на Mustela. Не съм ползвала, но съм чула доста добри отзиви за кремовете им за стрии, както и за бебешките продукти. Предполагам имат и нещо стягащо.
Дано ти помогне това Smile
DimGirl
Студент
Студент

Юзър от: 17 Мар 2005
Живее в: jupiter

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 10:25    Заглавие: Отговорете с цитат

да, Рени, за него...не е за мен явно.

Карамелке, аз подкрепям твоето мнение за слънцезащитата по принцип. Но все пак живея в града, където слънчевите лъчи минават през филтър от прах, газове и частици на тежки метали в атмосферата...предпочитам със, отколкото без защита. По морето също Sad мръсно е, кво да праим
Ползвам Полезиан на Клоран, а за лице - на Ексфолиак. Доволна съм от Piz Buin - имат серии за плаж и за сняг.
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 10:53    Заглавие: Отговорете с цитат

А по какъв на`ин ¨сленцезащитният¨ Shocked крем те пази от прах и тежки метали? Smile
Rennie
Студент
Студент

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 12:15    Заглавие: Отговорете с цитат

Ами доколкото знам предпазват кожата до известна степен от външни фактори, но това важи за всички кремове и фон дъо тени, които се мацотят по лицето...
Piz Buin много ги хвалят, но не знам дали имат за лице. Ще ги пробвам днеска да си кажа мнението... Иначе мисля да заложа на тях това лято, спрея мисля да си взема. Освен ако не успея да си купя на далавера на Диор млякото от и-бей...
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT