Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Приготвяне на ферментирали храни в домашни условия

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Vladmir
Ученик
Ученик

Юзър от: 13 Мар 2015

МнениеПуснато на: Чет Мар 26, 2015 10:45    Заглавие: Приготвяне на ферментирали храни в домашни условия Отговорете с цитат

Здравейте,

Обмислям да направя опит да си приготвя някаква форма на ферментирала храна в домашни уловия. Каквото прочетох ме насочи към ферментирали зеленчуци.

Има ли сред Вас хора с опит в подобно начинание? Ако да, може ли да споделите рецепти, съотношение вода/сол, подходящо ли е приготвяне на подобни храни сега със затопляне на времето и началото на пролетта?

Също така нека не се ограничаваме само до зеленчуци, всякакви други идеи са добре дошли Smile

Поздрави на всички
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pa4080
Професор
Професор

Юзър от: 12 Апр 2006
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Мар 26, 2015 12:17    Заглавие: Отговорете с цитат

Потърси в търсачката на Гудъл ключовта дума "туршия". В домашни условия, от столетия хората го правят през зимата, освен ако нямаш подходяща изба, като на винарна ли нещо такова.

Всъщност, като се замислих, консумирането е съсредоточено през зимата, което ще рече че правенето започва в края на есента.
avtofen
Ученик
Ученик

Юзър от: 27 Юни 2019

МнениеПуснато на: Чет Юни 27, 2019 15:37    Заглавие: Отговорете с цитат

Изключително полезно и лесно е приготвянето на ферментирал сок от червено цвекло, по всяко време на годината, потърси в гугъл за рецепти.
lubena88
Ученик
Ученик

Юзър от: 26 Мар 2021

МнениеПуснато на: Нед Мар 28, 2021 22:50    Заглавие: Re: Приготвяне на ферментирали храни в домашни условия Отговорете с цитат

Vladmir написа:
Здравейте,

Обмислям да направя опит да си приготвя някаква форма на ферментирала храна в домашни уловия. Каквото прочетох ме насочи към ферментирали зеленчуци.

Има ли сред Вас хора с опит в подобно начинание? Ако да, може ли да споделите рецепти, съотношение вода/сол, подходящо ли е приготвяне на подобни храни сега със затопляне на времето и началото на пролетта?

Също така нека не се ограничаваме само до зеленчуци, всякакви други идеи са добре дошли Smile

Поздрави на всички

Здравей, Vladimir, хубаво хоби си избрал! Моя приятелка ме запали по този тип кухня и от скоро и аз имам интерес, но за сега съм опитвала да само живи напитки - лимонада, реджувелак, бира, естествено газирани сокове от бъз и други.

Относно рецепти мога да ти препоръчам две книги:
1. Здраве и ферментирали живи храни - Юлия Стоянова / тук много добре обясняват процеса на ферментацията от химична гледна точка.
2. Пробиотични напитки с превъзходен вкус - Джулия Малър - тук ще откриеш доста интересни рецепти за напитки.

Относно втората книга приятелката, за която споменах в момента я продава - чисто нова, ако имаш интерес пиши ми, а на нея ще и кажа да се включи във форума, ако иска. Smile
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT