Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Коремните преси

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Спорт на открито или у дома :: BOOT CAMP
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Чет Сеп 23, 2004 07:33    Заглавие: Коремните преси Отговорете с цитат

За пореден път да го кажем - Стандартните коремни преси са безполезни.
Всеки ден пред очите ми десетки хора правят, с мъка и пот на лице, коремни преси. Някои от тях срещам в залата от месеци, но не съм забелязал да са напреднали. Защото не е напредък да увеличиш броя на повторенита от 50 на 100 или от 100 на 200.
Който ме познава знае, че последната 1 година тренирам малко. Затова всеки резултат, който постигам отдавам само и единствено на методиката.
И така, снощи успях да направя 5 повторения на dragon flag със 7 кг тежест на краката. Преди правех с 5 кг. Правя dragon flag 2-3 пъти в месеца, renegade rows правя 3-4 пъти в месеца, ab-wheel от 10 дни и все още не сериозно. Каквито и да са причините за по-силния ми корем, то стандартната коремна преса няма място тук.
Разликата е драстична, от едната страна изпотените и зачервени лица на хората правещи десетки и стотици коремни преси, и от друга страна - направо мързеливото ми трениране даващо доста добър резултат.

Зарежете коремните преси и правете истински ефективни упражнения за корем!

Кондиционен треньор

Последната промяна е направена от Милко Георгиев на Вто Мар 22, 2011 06:52; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
viki
Ученик
Ученик

Юзър от: 22 Сеп 2004
Живее в: Варна

МнениеПуснато на: Сря Окт 27, 2004 20:16    Заглавие: Re: ренегадско Отговорете с цитат

galya написа:
Ренегатското гребане е упражнение, в което много зависиш от междумускулната координация. Виждала съм мъже с много впечатляваща на пръв поглед физика да се огъват буквално на две.
Избери си тежест, с която да можеш най-много 5-6 повторения на страна.

Това е невероятно упражнение, адски му се изкефих. В залата нямаме пудовки, затова използвах дъмбели. Ох, влюбих се в това упражнение! Very Happy
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Апр 21, 2005 12:28    Заглавие: Отговорете с цитат

CrazyBlackBitch написа:
Незнам как ще ви прозвучи, но аз ГРАМ не схванах...опитвам се да си представя как се прави упражнението, но като чета нещо не ми се отдава. Краката прави или сгънати? На пейката или на земята? Как така да не се огъва гърба ? Rolling Eyes Нещо може би ми убягва...Наистина се извинявам за глупавия пост, но понеже четох превода няколко пъти и въпреки това не схванах, реших да питам все пак Laughing

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2007 10:52    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз написа:
И аз да забия един идиотски въпрос. Вчера пробвах за първи път ренегатско гребане. Нещо не усетих точно коремните мускули да се натоварват Embarassed Confused Къде може да греша?

• вдигаш таза - трябва да е в линията на тялото
• въртиш таза - да не пада чашата (въображаема Smile ) върху него

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Яну 25, 2007 10:57    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз написа:
Правих го с гирички от 3 кг. Не знаех, че тежеста има значение Embarassed И по-голямата няма ли да натовари ръцете Confused Остава ми да пробвам и да чакам резултата

Ако ръцете ти не са прекалено слаби, то ще може да го направиш с по-висока тежест и ще усетиш умора в корема на момента.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
jihad4o
изгонен.

Юзър от: 16 Яну 2006

МнениеПуснато на: Сря Яну 31, 2007 14:36    Заглавие: Отговорете с цитат

янда коремни преси. в домашни условия - натискат се 2 гъби(от тия дето си миете чиниите с тях) със стъпала и се изправяте. докъдето може. задържайте в горно положение. по-важно е стъпалата да натискат отколкото да се изправите.

http://www.cbass.com/HardestSitup.htm
Върнете се в началото
alexstoilov
Студент
Студент

Юзър от: 20 Май 2010

МнениеПуснато на: Чет Окт 07, 2010 08:45    Заглавие: Отговорете с цитат

И ти имаш плочки,може би не много развити, но трябва да махнеш мазнините за да се покажат.
Върнете се в началото
Милко Георгиев
Академик
Академик

МнениеПуснато на: Чет Окт 07, 2010 21:15    Заглавие: Отговорете с цитат

marqn написа:
само да кажа ,че аз нямам пресаSmile но съм съгласен ,че правенето на коремни преси и то безброй въобще няма да постигнат целта. и на всеки, който му го кажа казва, че съм луд и не е така. Само ,че има една подробност, която може би ще ядоса Милко Георгиев...Smile Според мен все пак генетиката и индивидуалността играе голямо значение не само за пресата ,а и въобще. Познавам хора ,които имат преса ,без да са го постигнали това с диета или специфичен подход в тренировката. Мисълта ми е ,че при един даден метод може да работи,но при друг човек въобще и да няма ефект. На Милко Георгиев като му гледах снимките през годините-винаги са се виждали плочки малко или много - има си генетична предразположеност. Мисълта ми е ,че няма универсални методи,трябва да опознаем себе си и да преборим себе си. Всъщност има универсални методи ,но може би трябва по-различен подход при прилагането на даден метод, различно дозиране и т.н. Някой ако ви каже-постиганх еди какво си по даден начин не си мислете ,че ще го постигнете ,ако го приложите по същия начин. Аз цял живот се лутам и се уча и греша. Сега съм на вълна ВМ и НВХ-ще видим-определено има логикаSmile

Аз тренирам по-целенасочено от 7 годишен.
Никога не съм бил с много мазнини, защото съм "злояд".
Направил съм доста, за да имам плочки без да съм ги целял.
А последните 8 години повече от всякога Smile
Та, така с гените и усилията и постигнатото за 27 години Smile

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Joss Stone
Асистент
Асистент

Юзър от: 24 Авг 2005

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 15:55    Заглавие: Отговорете с цитат

достатъчна, качествена храна + качествени тренировки + известно търпение и постоянство- каквото искаш ми говори за гени. от малко `грешна` храна не се качва.
Върнете се в началото
wabbitt
Ученик
Ученик

Юзър от: 05 Юни 2009

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 20:10    Заглавие: Отговорете с цитат

Според мен гените са начин хората които имат незадоволителен за тях външен вид да се оправдават за мързела си. Бил съм и 90 кг оправдавайки се с гени, бил съм и 63 кг с 4,2% мазнини. Явно не гените са били проблема.
OldGreg
Студент
Студент

Юзър от: 27 Юни 2009

МнениеПуснато на: Пет Окт 08, 2010 22:22    Заглавие: Отговорете с цитат

Ако вариацията поради генетични различия не беше по-малка от 1% нямаше да са възможни клиничните изследвания.
А пък масово спрямо последните години хората са с все по-лоша и по-лоша "генетика". Аз в гимназията също бях 90 кила чиста генетика, с десетина сантиметра по-нисък от wabbit, ама с постоянство взех, че еволюирах Wink
kalinov
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Ное 2017

МнениеПуснато на: Вто Май 01, 2018 19:21    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз все правя обикновените, тези на клиповете изглеждат доста сложнички.
Върнете се в началото
linkmystica
Студент
Студент

Юзър от: 26 Юни 2020

МнениеПуснато на: Сря Май 26, 2021 20:00    Заглавие: Отговорете с цитат

определено ще пробвам този вид преси
Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Спорт на открито или у дома :: BOOT CAMP Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Страница 1 от 1

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT