Форум SPIDER SPORT

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

Първите ми впечатления за Spider Sport
Иди на страница 1, 2  Следваща

Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Милко Георгиев
Академик
Академик

Юзър от: 05 Сеп 2004
Живее в: София

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 21:04    Заглавие: Първите ми впечатления за Spider Sport Отговорете с цитат

В една друга тема се прокрадна тази ретроспекция.

Нека тук всеки да напише какви му бяха първите впечатленията когато попадна на spodersport.com, на форума.
Хората, които са идвали в студиото да напишат и за това.
Как е еволюирала представат и възприятието за всички идеи и порядки тук.
Ще ни е интересно, особено на мен да прочета.

Кондиционен треньор
Върнете се в началото
Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marsn
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 19 Май 2005
Живее в: софия

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 21:16    Заглавие: Re: Първите ми впечатления за Spider Sport Отговорете с цитат

преди 4 години (ако не се лъжа) когато открих форума живеех на един бейк ролс и нещо подобно, които ядях вечер. "нямах време" и още куп "смислени" причини.
вече не помня какво търсех и как попаднах на форума, но МНОГО ясно помня как 2-3 месеца си казвах "тези нормални ли са?", "аз ТРЯБВА да съм слаба, трябва да съм 57 кг, не мога да ям мазно!!" ... Smile

сега ми е смешно, защото тогавашната ми представа за хубаво тяло, днес се различава почни на 100% ... никога няма да забравя, как след като 4-5 месеца нвд, в главата ми се случваха невероятни неща. тогава живеех далече от Спайдър Спорт, нямах възможност да тренирам в студиото.
след година се преместих мноого близо. първият ми абонамент беше за интернет, вторият в студиото Smile.

Студиото промени много неща в главата ми, в тялото ми, възприятието ми за толкова много неща. хората, които намерих и опознах там чувствам близки, дори да не съм имала възможност да се докосна до всеки.
ужасно съм щастлива, че живея близо до залата. дори да е период в който не тренирам там, знам че когато мина, ще прекарам един чудесен час ... или колкото там.

скоро си говорих с хора, които скоро са открили залата ... няма такъв блясък в очите.
Анелия
Ученик
Ученик

Юзър от: 24 Апр 2008

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 21:51    Заглавие: Отговорете с цитат

За съжаление съм много много далеч от залата и никога не съм стъпвала, но и това ще стане някой ден.
Когато открих сайта, вече бях няколко седмици или месец на калорийна рестрикция, защото бях решила, че съм дебела и трябва да слабея. Вече бях смъкнала към 3-4 кг, но имах още работа. Принципите на вм-нвх никак не ми се сториха никак странни и много лесно свикнах с режима. Особено разумни и добре написани ми се видяха 15-е съвета.
Но ми беше проблем да си съставям менюто. Като си чета дневника сега, виждам, че дори съм махала мазнината от някои меса. Сега за нищо на света не го правя, дори обирам по-мазните парчета или като карамелчето "изблизвам" тавата.
Като нов член на форума, четях с респект мненията на "старите" и им се възхищавах на увереността, с която пишат. Докато аз се чудех как да намаля калориите и да си правя желирани млека. Такива ми ти работи Laughing
Върнете се в началото
Beckinsale
Ученик
Ученик

Юзър от: 30 Апр 2008

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 22:00    Заглавие: Отговорете с цитат

Точно по Великден преди една година намерих сайта и форума.

Но месеци преди това съм попадала на форума, чрез гоогле.
Виждайки думи като " свободни тежести" и " високо-мазнинно" веднага го затварях .Мислех - "Тва е за някакви фитнес маниаци със специални програми... аз искам да съм слаба....не е за мен Laughing

не знам какво точно ме е накарало да не затворя пак прозореца онзи път, обаче не го направих. .Аз наистина исках да разбера как трябва да се храня правилно, а не да се лишавам постоянно, само че така и не намирах отговор за себе си... Да открия този сайт и форум си беше истинско спасение ..Та като прочетох за първите статии за мазнините и всичко ми звучеше хем толкова различно, и в същото време много логично. И така започна голямото четене! И форума! леле имаше толкова много за четене и попиване на информация...Ох стана пак доста дълго. Embarassed утре ще продължа.
Върнете се в началото
Fighty
Ученик
Ученик

Юзър от: 20 Апр 2009

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 22:03    Заглавие: Отговорете с цитат

Първият път когато попаднах на сайта си помислих, че тези хора , които работят там , се опитват ( и най-вероятно успяват) да правят нещо различно. Това само по себе си вече беше един плюс. Ама не от онова различно , дето е модерно и му викат "ексцентрично" ,а то е изгъзица, ами хубаво различноSmile Попрегледах отгоре отгоре информацията за НВХ, не ме впечатли (от 7 години единственото месо , което ядях беше пилешко и риба, в някои периоди без пилешко). Казах си ,че ще отида да говоря с тях и ще започна да тренирам без да се храня по "тяхния" начин.
После се срещнах с Милко. Първото нещо , което си помислих беше "тая няма да я бъде". Стори ми се ,че е от хората , които навлизат прекалено бързо и неканени в личното ти пространство. 15 минути по-късно ми беше ясно,че нещата са по-сложни- или е много прост (извинявай Милко,ама каза да съм откровенаSmile), или много умен. Няма да кажа кое се оказаSmile
Тренирам вече 4 месеца. Чувствам се страхотно, виждам резултата от това, което правя. Направих компромисен вариант между моите убеждения за здравословно хранене и НВ ВМХ. Гледам ,че някои хора класифицират НВХ като "сектантство" и т.н. Да, звучи крайно ,и на мен ми звучи крайно, ама пък като не ви кефи, не го правете. Все едно не е сектантство да се храниш с кифли и баници, а децата ти да ядат основно чипс, зрънчо , кола и снакс.
Не мога да кажа ,че това че открих spider sport ме е променило кой знае колко, винаги съм търсела полезното за себе си , за тялото си , за духа си. Но определено ме накара да се позаинтересувам от някои нови (за мен) идеи и да се усъмня в някои утвърдени (до сега) представи.
Върнете се в началото
Noodle
Професор
Професор

Юзър от: 27 Ное 2004

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 22:42    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз ще започна малко отпреди форума Smile

Все още клубовете на дир-а бяха едни от най-активните форуми. Тъкмо бях прочел писанията на Христо от fit.cult.bg и се ровех из чуждия и роден нет да събирам още знания и попаднах на менията на Милко и Галя, които в болшинството от случаите бяха коренно различни от общоприетото. Но тъй като вече лично се бях убедил, че тези различни теории дават доста по-добри резултати продължих да ги следя с особен интерес. После в един момент се появи Spider Sport и повечето инакомислещи хора се "преместиха" тук Smile Трябва да кажа, че от тогава досега за мен това е единственият форум, който с развитието си става все по-градивен и изпълнен с все повече полезна информация.

За студиото - само хубави неща. Тренирал съм там само за няколко тренировки, но това е достатъчно. Толкова готини хора на едно място рядко се срещат Smile А толкова готини хора и такива професионалисти другаде не съм срещал. Въобще покрай студиото и форума се запознах с много качествени хора, който чувствам много по-близки от доста "стари" приятели.

Радвам се, че ви има Smile
Върнете се в началото
Rennie
Студент
Студент

Юзър от: 31 Авг 2005
Живее в: Karlsruhe

МнениеПуснато на: Пон Апр 20, 2009 23:59    Заглавие: Отговорете с цитат

Беше преди 4 години и кусур, бях още млада и зелена... Laughing Тъкмо бях станала 60 кила и се лутах из форумите на АБВ-то, карах по 3 дни на мляко с черен чай. Бляк! И там в тези форуми имаше един много неприятен тип, който всички май мразеха: Spidercho. Беше отдавна и не знам дали това е Милко, той ще каже, но дразнеше всички с изказванията си, никой не разбираше какви ги блещи: мазнини, щанги... Shocked И аз заитригувана аджеба за какво иде реч с подут стомах и невъобразими газове след 3 дни мляко и черен чай, реших, че щом всички там не са наясно за какво говори този паяк, значи може би нищо не разбират. Така издирих форума, четох съветите, статиите, беше описано така кадърно, че ми вдъхна доверие. Бързо си направих дневник, трябваше ми време да се науча как да се храня, сега ако си прочета стария дневник и сигурно няма да повярвам, че аз съм го писала. Започнах да тренирам тогава, но с машини, защото в залата, която ходех нямаше свободни тежести. Отслабнах малко, но машините ме превърнаха по-скоро в по-малка версия на това, което бях. Промених коренно представите си за красиво и здраво тяло. Благодаря ви, че ви има и че с помощта на форума открих това, към което искам да се стремя! Нямам търпение да дойда и в залата някой ден, когато отново имам път към София и време!
Върнете се в началото
cremcaramel
Ст. асистент
Ст. асистент

Юзър от: 29 Яну 2006
Живее в: Brisbane

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 05:47    Заглавие: Отговорете с цитат

Зна`и аз попаднах на сайта през някакъв линк, който някой беше пуснал в някакъв друг форум, но линкът беше към секцията с упражнения. Мисля, `е `овекът, пуснал линка, беше Ивайло, за което ще съм му благодарна до живот Very Happy

Ами аз попих веднага сайта, доколкото можах. Вси`ко ми се стори много просто и логи`но, но си спомням, `е първата ми мисъл беше - вси`ко това е много хубаво, но не виждам нищо лошо да си ям картофи и ориз (бях схванала идеята като хапване на ¨природна¨ храна; за мен този режим никога не е бил диета, дори и в периодите на сметки и т.н.). В последствие оба`е не ядях картофи и ориз. За сметка на това хронологи`но прекалявах с ядки, с мле`ни, със сусамов тахан и не помня още с какво Laughing

Не съм тренирала в студиото, защото някак си имах комплекс Embarassed Срамувах се да отида, мислех, `е трябва да съм поне малко в `ас с тренировките, а не бях Laughing

Нормалното хранене (това, което сега с`итам за нормално Smile) ми донесе много положителни промени не само във физи`ески смисъл, мисленето ми много се промени, животът ми - също Smile Убедена съм, `е добрата храна и тренировките са предпоставка за по-добър живот Smile
рОботче

Юзър от: 30 Сеп 2005

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 06:51    Заглавие: Отговорете с цитат

Spidercho и galya бяха псевдоними, чийто постове в дир-а ми направиха впечатление - говореха за нещо, което ми се стори странно, но всъщност съдържащо такава очевидна логика, че ме беше срам от себе си, че сьм дремала върху сухар, печени чушки, ориз и други методи на хранителната инквизиция недопустимо дълъг прериод от време. допьлнително помогна и хладнокръвния тон, с който обясняваха (!!) за това, за разлика от кудкудякащите, обезумели от хербалайф и кисело мляко обитатели на дир-аSmile

това беше преди около 5 години - учех в чужбина, четях и ми се проясняваше - започнах да спортувам повече и по-друг начин с подръчни средства - резултат имаше и когато разбрах, че spidersport съществува още първата ваканция отидох - тогава бяха още само милко и галя. оттогава ходех там всяко лято, а форума ми беше "сврьзката с щаба" докато бях далечеSmile

познанстовто с тези хора ме вдъхнови и потвърди, че това е моя начин на поведение и ми донесе нов поглед върху формата, функцията, красотата, смисъла и здравето (както и прякор Laughing, тенк ю) - даде ми убеждението, че нещата са в моите собствени ръце и критерии.

и така - сега от известно време сьм в Бг, Spiderport е в обогатен сьстав и борбъта и 'рънъта продьлжават.

Cool Very Happy
Върнете се в началото
Callahan
Ученик
Ученик

Юзър от: 16 Яну 2007

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 07:29    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз научих за форума от GEORGIO
Ние с него от години разменяме информация относно тренировки,хранителни режими,резултати и опит. Сподели ми за форума, при което останах учуден, но реших да пробвам. Така и така нямах нищо за губене: ако нещо се обърка, ще го поправя с класически и изпитани методи.
Имаше ефект, при това доста бърз и започнах да пиша по-редовно.
Намерих и други познати, и така...
Върнете се в началото
Jaho
Асистент
Асистент

Юзър от: 16 Сеп 2004
Живее в: Sofia

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 08:05    Заглавие: Отговорете с цитат

Fighty написа:
После се срещнах с Милко. Първото нещо , което си помислих беше "тая няма да я бъде". Стори ми се ,че е от хората , които навлизат прекалено бързо и неканени в личното ти пространство. 15 минути по-късно ми беше ясно,че нещата са по-сложни- или е много прост (извинявай Милко,ама каза да съм откровенаSmile), или много умен.

Супер тема - ще напиша по-късно нещо подробно. А за горното - Айнщайн е казал, че ако не можеш да обясниш нещо по прост начин, значи НЕ го разбираш Wink
^elle^
Ученик
Ученик

Юзър от: 02 Фев 2009

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 09:14    Заглавие: Отговорете с цитат

Аз открих форума преди около само 3 месеца Smile Съвсем случайно ровейки се из гуглето за някакви въглехидрати (добри и лоши Laughing ).
Спрях цигарите в края на 2008ма и от страх да не "надебелея" несъзнателно съм се върнала в тинейджърските си години на вманичаване по разни ДИЕТИ (да се чете глааааааад).
Карах и аз като marsn на по един бейк ролс по цял ден и четях насам натам чудейки се пак какви чайчета с плодове да пия...
Вече не помня коя е била първата тема, която съм прочела. Зачетох се малко по-подробно. Мисля, че това, което ме грабна, беше логиното обяснение на нещата. Статията "Контрол на теглото" съвсем ме спечели обяснявайки ми най-накрая какво съм си причинявала с толкова години глад и страх от тази и онази храна.
Аз веднага започнах да се храня ВМНВХ. Още от първия ден. Сега като се върна назад виждам, че съм бъркала доста неща, но постепенно прецизирах. Сигурно и сега правя грешки, но пък човек се учи цял живот Smile
Вярвайте ми изчела съм разделите "ВМНВХ", "Здраве" и "Здравословно хранене" тема по тема, дума по дума (БУКВАЛНО) Smile Отделно достаааа дневници и теми от други раздели Smile
Коренно различен човек съм. Чак сама не мога да повярвам. Човека до мен го вижда най-добре и е много щастлив от този факт (аз бях просто трагедия по отношение на хранене, като добавим и лудото пушене ...).
Мисля, че няма да намеря подходящите и достатъчно силни думи за да благодаря на Милко и Галя и на всички вас останалите.

Улях се в писане Embarassed

П.П. Брей забравих да кажа за първия "контакт" с Милко. Като му писах някакво лично съобщение за рецептите, което звучеше все едно искам да издам книга с вашите рецепти (само дето нямах това предвид) Smile Представете си колко "приятно" му е станало Laughing Добре че е готини и изяснихме нещата Smile

П.П Млъквам, че по тази тема мога да пиша, да пишааа ...
spas_tf
Ученик
Ученик

Юзър от: 21 Апр 2009

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 09:31    Заглавие: Здравейте! Отговорете с цитат

SpiderSport.com промени начина ми на живот преди 2 години. Цял живот съм бил убеждаван , че не трябва да спортувам , защото имам проблеми с очите и съм щял да ослепея ако вдигна повече от един "компот" Very Happy
Е слава Богу пред 2 години се запознах с Милко и Галя. Това са ЕДИНСТВЕНИТЕ хора , които не ми казаха " аа , ми то с тия проблеми няма как да стане..." , а напротив се заеха с мен. Сега изглеждам както винаги съм искал (а става и по-добре даже!), а и очната ми лекарка е доволна ,защото нямам никакви отклонения. Да не пропусна , че Галя се чу с лекарката в началото и се разбраха как да протича процеса без да увредим зрението. Стига с историята! За мен Spider Sport е като да се чуствам "у дома" , Професионалисти , които ги е грижа за теб , приятели с които се забавляваш и 1-2 часа страхотно прекарано време!
Върнете се в началото
Ира
Асистент
Асистент

Юзър от: 18 Юли 2005
Живее в: Свети Влас

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 12:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Преди се ровех във форума за диети на abv и по едно време се появи един spidercho Smile , който пишеше по доста интересен начин със съвсем различно виждане за нещата около храненето. Имаше вид на човек, който знае какво говори.
Винаги ме е привличало различното и срещата ми със spidersport беше любов от пръв поглед. Не съм се съмнявала в тях. Те и до днес не са ме подвели.
Откакто ям мазно и тренирам тежко, светът е срещу мен и аз съм срещу света, но вярвам само и единствено на това, на което ме учат тук. От днешна позиция се радвам, че съм направила този избор.
От както светът съществува, на различните им е било по-трудно и се радвам, че Милко постига целите си и прави това, което обича да прави.
Привлече ме цялото отношение, разбиране, подкрепа и мотивация. Харесва ми да се храня по този начин и да тренирам по този начин. От никой друг режим, а съм опитвала много, съм нямала такива резултати.
Съжалявам, че нямам тази възможност да тренирам в студиото! Да те тренират професионалисти е страхотно усещане. Атмосферата в студиото е уникална! Чувстваш, че се намираш на правилното място.
Смея да твърдя, че Спайдер Спорт е най-хубавото нещо, което можеше да ми се случи!
poisonchoice
Ученик
Ученик

Юзър от: 05 Фев 2007

МнениеПуснато на: Вто Апр 21, 2009 18:44    Заглавие: Отговорете с цитат

Бях приключила с диетата на Търман и естествено след възвърнатите килограми, търсех нова модерна диета, с която да поправя стореното. Тонимирка (вечно ще съм й благодарна) беше пуснала линк към сайта в един друг и мноооого повърхностен форум и аз просто кликнах...Нямам представа как, но от първото прочетено изречение аз дълбоко и безрезервно повярвах във всичко, което се казва тук! Четох много и колкото повече попивах, толкова повече ме беше срам да изкажа мнението си-просто осъзнавах колко съм била глупава и наивна и колко много вреди съм си причинила.
След 2 години, 3 даже (май) се чувствам пораснала във всеки аспект. Наистина ми е трудно да изкажа колко много съм благодарна, затова няма да го направя.... Very Happy Вие сте второто ми семейсто, бе хора! Very Happy
Бях в залата тази година за пръв път и толкова много ендорфин секретирах Laughing през тези дни, че не усетих нито за миг някаква мускулна треска, болка, студ, глад и прочие Laughing . Предупреждавам новодошлите, че всичко тук е заразно и си оставате инфектирани доживот! Laughing Целувки на всички болни от ВМ-НВ начин на живот!

ПС: "Когато ученикът е готов, Учителят сам ще се появи", казват мъдрите китайци и това се случи и с мен! Razz
Покажи мнения от преди:   
Създайте нова тема   Напишете отговор    homeФорум SPIDER SPORT -> Общи теми Часовете са според зоната GMT + 2 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

Идете на:  
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

Ако този форум, Милко Георгиев, SPIDER SPORT
са Ви дали полза, то може да направите дарение

©2003-2015 SPIDER SPORT